Partnerzy serwisu:

Polregio podnosi ceny biletów okresowych

Kasper Fiszer 21.08.2018 3,9k

Polregio podnosi ceny biletów okresowych
Pociąg Przewozów Regionalnychfot. Kasper Fiszer
Przeciętnie o nieco ponad 3% zdrożały 21 sierpnia bilety okresowe Przewozów Regionalnych (Polregio). Przewoźnik wskazuje, że w najpopularniejszych relacjach podróżni zapłacą o ok. 8 zł więcej niż dotychczas w skali miesiąca. Przypomina też, że opłaty w tym segmencie nie były zmieniane od pięciu lat.
Bez szerokiej kampanii informacyjnej, która towarzyszy zazwyczaj ogłaszaniu ofert promocyjnych, Przewozy Regionalne zmieniają dziś cennik biletów na pociągi Regio. Korekty dotyczą opłat za bilety okresowe w zasadzie wszystkich rodzajów. Bez wyjątku zmiany oznaczają podniesienie cen.

Rosną koszty energii i utrzymania taboru

– 21 sierpnia wprowadzona została modyfikacja cennika biletów okresowych. Ceny zostały zmienione z uwagi na rosnące koszty dostępu do infrastruktury kolejowej, w tym m.in. energii elektrycznej – komentuje w przesłanym nam krótkim komunikacie Zespół Prasowy Przewozów Regionalnych. Przewoźnik argumentuje konieczność podniesienia opłat także wzrostem kosztów utrzymania taboru. Przypomnijmy, że wczoraj na naszych łamach szeroko opisywaliśmy trudną sytuację taborową PR w kilku województwach związaną z wyłączeniem z eksploatacji nowoczesnych spalinowych zespołów trakcyjnych.

Spółka zwraca uwagę, że od ostatniej podwyżki opłat za bilety okresowe minęło już pięć lat, a skala wprowadzanej właśnie korekty – w opinii Zespołu Prasowego PR – nie jest duża. – Wzrost cen będzie wynosił od 1,91% (bilet sieciowy miesięczny według taryfy Razem) do maksymalnie 6,04% (bilet tygodniowy według taryfy Razem na odległość do 5 km). Średni wzrost cen biletów wyniesie zatem tylko 3,18%, tj. [średnio] ok. 6,88 zł – wyliczają służby prasowe Przewozów Regionalnych.

Z Koluszek do Skierniewic drożej o 8 zł w skali miesiąca

– Średnia odległość pokonywana przez pasażerów na podstawie biletu okresowego to 48,2 km. Dla przykładu w relacji z Koluszek do Skierniewic [40 km – dop. kf], gdzie cena biletu miesięcznego normalnego ważnego na przejazdy pociągami Regio „tam i z powrotem” według taryfy podstawowej to do 20 sierpnia 219,00 zł, po modyfikacji będzie wynosiła 227,00 zł – czytamy. – Wzrost ceny biletu miesięcznego o 8,00 zł to w przełożeniu na jeden przejazd 0,18 zł – podsumowuje Zespół Prasowy PR, przyjmując w obliczeniach, że podróżny wykona w ciągu miesiąca 44 przejazdy.

Na dotychczasowym poziomie pozostaną ceny biletów jednorazowych. Analogiczne zmiany zostaną wprowadzone w taryfie przewozowej Kolei Dolnośląskich. Obaj przewoźnicy zamieścili na swoich stronach internetowych nowe tabele opłat.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony