Partnerzy serwisu:

Jest oferta na dzierżawę pociągów spalinowych dla Polregio

Jakub Madrjas 10.11.2022 5,9k

Jest oferta na dzierżawę pociągów spalinowych dla Polregio
zdjęcie ilustracyjneFot. SKPL
Polregio prowadzi duży przetarg na dzierżawę pociągów spalinowych. Przewoźnik może mieć kłopot, bo jedyna złożona oferta przekracza kosztorysy i nie obejmuje wszystkich potrzebnych składów.
Spółka Polregio ogłosiła przed miesiącem duży przetarg na dzierżawę taboru. Zamówienie podzielone jest na dziewięć części, każda obejmuje jedną jednostkę. Siedem z nich ma zostać wynajętych na 365 dni, a dwie – na zaledwie 69 dni.

To zbiorcze zamówienie, które odpowiada obecnie trwającym umowom dzierżawy. W ten sposób przewoźnik zapewni sobie więc wykorzystanie obecnie eksploatowanych jednostek w kolejnym roku. Zamówione pojazdy trafią do województw: podlaskiego (2 pojazdy), pomorskiego (2 plus 2 w sezonie letnim), świętokrzyskiego (1) i lubuskiego (2).

Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia to 894 250 zł na każdy z siedmiu pojazdów dzierżawionych na rok oraz 169 050 zł na pojazdy wynajmowane na krótszy okres.

Jak się okazało, na złożenie ofert zdecydował się tylko jeden podmiot – spółka SKPL Cargo występująca wspólnie z mało znaną poznańską spółką Train Go. Konsorcjum złożyło oferty tylko na pięć spośród siedmiu zadań dotyczących rocznego wynajmu. Propozycje wahają się w granicach 1,14 mln zł do 1,7 mln zł brutto, za każdym razem znacznie przekraczając kosztorys. Podobnie jest w wynajmie krótkoterminowym – ofertę złożono tylko na jedno z dwóch zadań, proponując za dzierżawę ponad 308 tys. złotych. Teraz złożoną ofertę przeanalizuje komisja, a następnie przewoźnik zdecyduje, czy podnieść budżet, czy unieważnić postępowanie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony