Partnerzy serwisu:

Polregio organizuje komunikację zastępczą na dwóch odcinkach

Michał Szymajda 05.02.2018 2,6k

Polregio organizuje komunikację zastępczą na dwóch odcinkach
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Przewozy Regionalne zmuszone są do zastąpienia swoich pociągów autobusami na dwóch odcinkach: pomiędzy Wargowem a Obornikami Wielkopolskimi na linii Poznań – Piła, a także między Nowym Sączem a Krynicą-Zdrój.
W przypadku organizacji komunikacji zastępczej w Małopolsce konieczne jest dysponowanie dwoma klimatyzowanymi pojazdami o pojemności 49 miejsc siedzących i busem z 22 miejscami. Pojazdy muszą być stosunkowo nowe – wyprodukowane w 2008 roku lub młodsze. Komunikacja zastępcza uruchomiona będzie między 16 a 22 marca. Organizowana będzie w związku z pracami torowymi prowadzonymi przez PKP PLK na linii 96. Cena jest jedynym kryterium wybory. W przetargu nie znalazły się zapisy, które preferują autobusy z możliwością przewozu wózka dziecięcego czy inwalidzkiego na pokładzie. Autobusami zastąpionych będzie 8 pociągów, z których dwa dojadą do Krynicy.

Komunikacja zastępcza będzie też organizowana na linii 354 Poznań – Piła, w związku z jej modernizacją, która zakończyć się ma w grudniu 2019 r. W tym wypadku autobusami pojedziemy od 11 marca do 4 maja między stacją Wargowo a Obornikami Wielkopolskimi. Wykonawca usługi będzie musiał dysponować w tym wypadku 7 autobusami (2 rezerwowe) nie starszymi niż 15 lat, posiadającymi 50 miejsc siedzących, ze sprawną klimatyzacją. Kryterium wyboru także w tym wypadku jest wyłącznie cena, brakuje warunku dostępności dla osób z wózkiem dziecięcym lub na wózku inwalidzkim.

W obu przypadkach oferty można składać do 14 lutego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony