Partnerzy serwisu:

Polregio zapowiada hybrydy napędzane LNG

inf. pras. oprac. jm 25.09.2019 166

arrow
arrow
Polregio zapowiada hybrydy napędzane LNG
Fot. Mat. ARP
Polregio zapowiada hybrydy napędzane LNG
Polregio zapowiada hybrydy napędzane LNG
Podczas targów Trako Przewozy Regionalne poinformowały o rozpoczęciu współpracy z Gas-Trading w zakresie doradztwa nt. wykorzystania skroplonego gazu ziemnego (LNG) jako paliwa do napędzania szynowych pojazdów hybrydowych.
Przewozy Regionalne wciąż mają plany pozyskania taboru hybrydowego. Przed dwoma laty zapowiadano zakup nawet 30 pociągów FPS Plus. Poznańska hybryda nie jest jeszcze gotowa, za to swój własny projekt prezentuje na targach Newag. Oba pojazdy mają być spalinowo-elektryczne. Jak się okazuje, właściciel marki Polregio chce pójść w inną stronę.

– Po rozważeniu wielu możliwości alternatywnego do trakcji elektrycznej zasilania w pojeździe kolejowym, nasz wybór padł na źródło napędu zasilane gazem skroplonym LNG. Chcemy skorzystać z kompetencji i doświadczeń Spółki Gas-Trading z grupy kapitałowej PGNiG w zakresie logistyki dostaw LNG i przygotować się do użytkowania floty hybrydowych pojazdów szynowych, które pod względem napędu będą nowatorskie na polskim rynku. Pojazdy takie pozwolą nam na stworzenie atrakcyjnej i konkurencyjnej oferty bezpośrednich połączeń kolejowych na trasach, które obecnie obsługiwane są częściowo trakcją spalinową, a częściowo elektryczną. To dla pasażerów oznacza konieczność przesiadki, a przewoźnikowi generuje niepotrzebne koszty. Pojazdy hybrydowe o napędzie spalinowym, ale niskoemisyjnym umożliwią także ograniczenie kosztów i szkodliwych dla środowiska emisji spalin – powiedział Krzysztof Zgorzelski, prezes Przewozów Regionalnych.

Jak informuje przewoźnik, podpisana umowa obejmuje analizę możliwości wykorzystania zaplecza logistycznego Polregio pod kątem zainstalowania punktów tankowania LNG. Gas-Trading S.A. specjalizuje się natomiast w transporcie i logistyce LNG, który jest czystym i ekologicznym paliwem napędowym.

– Gas-Trading jest największym przewoźnikiem w Polsce gazu LNG. Współpraca z Polregio to dla nas szansa, aby wejść w logistykę dostaw LNG dla kolejnych środków transportu (po pojazdach komunikacji miejskiej i statkach). Transport to najbardziej obiecująca branża gospodarki coraz częściej sięgająca po LNG jako paliwo napędowe. Takie inicjatywy są najlepszym dowodem na to jak wielki potencjał kryje się w skroplonym gazie ziemnym i jak dużo dziedzin naszego życia może zrewolucjonizować – stwierdził Tymoteusz Pruchnik, prezes Gas-Trading.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony