Partnerzy serwisu:

Polregio kupiło dwa kolejne EN57AL od Pomorza Zachodniego

Jakub Madrjas 29.07.2021 6,4k

Polregio kupiło dwa kolejne EN57AL od Pomorza Zachodniego
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
Polregio kupiło kolejne dwa zmodernizowane zespoły trakcyjne EN57AL od województwa zachodniopomorskiego. To szósta i siódma taka jednostka.
Zachodniopomorskie podjęło strategiczną decyzję o sprzedaży zmodernizowanych w latach 2013 -2014 EN57AL przed kolejnym przeglądem poziomu P4. W pierwszej połowie 2020 roku sprzedano trzy jednostki, a następnie dwie kolejne. Nabywcą w obu przypadkach było Polregio. W tym roku samorząd wystawił na sprzedaż kolejne dwie sztuki, ale za pierwszym razem postępowanie nie zostało rozstrzygnięte. Ponowione postępowanie, po obniżeniu ceny wywoławczej z 12 do 10 mln zł netto (za oba składy) wygrało Polregio.

Przewoźnik zapłacił więc mniej niż poprzednio, a teraz wzmocni swój tabor o szósty i siódmy skład odkupiony od Pomorza Zachodniego. To jednostki o numerach 1083 oraz 1148, zmodernizowane w 2014 roku (a wyprodukowane odpowiednio w 1975 oraz 1977 roku). 

– Pojazdy przechodzą obecnie przegląd w zakładzie naprawczym Polregio, który potrwa około 2 miesiące. Planujemy, że będą kursowały na trasach województwa lubuskiego – informuje "Rynek Kolejowy" Dominik Lebda, rzecznik przewoźnika.

EN57AL w wersji z Pomorza Zachodniego są dobrze wyposażone jak na ten typ taboru – mają m. in. wifi, klimatyzację, wygodne siedzenia, drzwi w przedsionkach, monitoring i nowoczesny system informacji pasażerskiej.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony