Partnerzy serwisu:

Polregio kupi EN57 Feniks. Jedyna oferta w przetargu na 9 pociągów

Jakub Madrjas 26.04.2022 6,8k

Polregio kupi EN57 Feniks. Jedyna oferta w przetargu na 9 pociągów
Fot. archiwum
Tylko jedna oferta wpłynęła w przetargu Polregio na zakup dziewięciu używanych pociągów elektrycznych. Złożyła ją inna spółka z grupy ARP. 
Polregio ogłosiło w marcu przetarg na dostawę maksymalnie 12 używanych elektrycznych zespołów trakcyjnych. . - Po raz pierwszy od wielu lat planujemy szerokie inwestycje taborowe. Na nowe pociągi trzeba będzie jednak poczekać, a potrzeby taborowe mamy tu i teraz, zwłaszcza, że niektóre pociągi zostały przekazane do ewakuacji uchodźców. Mamy nadzieję, że w przetargu uda się pozyskać atrakcyjne oferty, które pozwolą szybko uzupełnić naszą flotę - tłumaczył "Rynkowi Kolejowemu" Artur Martyniuk, prezes zarządu Polregio. Więcej o strategii taborowej przewoźnika można przeczytać tutaj.

W przetargu wpłynęła jedna oferta - złożyła ją spółka Polski Tabor Szynowy w kwocie: 89 298 000,00 zł brutto - dokładnie taką samą, jak ogłoszony przez Polregio budżet na zamówienie. Obie spółki są w grupie Agencji Rozwoju Przemysłu, ale zgodnie z prawem Polregio na zakup taboru musi organizować przetargi - nabycie z tzw. wolnej ręki jest możliwe tylko w szczególnych przytargach.

Polski Tabor Szynowy dysponuje kilkunastoma jednostkami EN57 modernizowanymi przez FPS Cegielski (inną spółkę z grupy ARP) od 2016 roku w ramach projektu Feniks. Osiem takich jednostek już kiedyś Polregio kupiło. Inne PTS wynajmuje, np. Kolejom Małopolskim i Kolejom Śląskim.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony