Partnerzy serwisu:

Polregio informuje o dodatnim wyniku finansowym

inf. pras 22.03.2022 1,5k

Polregio informuje o dodatnim wyniku finansowym
fot. polregio
Spółka Polregio poinformowała, że drugi rok z rzędu osiąga dodatni wynik finansowy na działalności podstawowej i dodatni wynik netto. Jak dodano, przychody ze sprzedaży wzrosły o około 10% w stosunku do 2020 r.
Czekamy na bardziej szczegółowe informacje dotyczące wyników spółki. W 2020 roku Polregio uzyskało przychody na poziomie blisko 1,5 mld zł oraz 23 mln zł zysku netto. – Wykonywanie pasażerskich przewozów kolejowych odbywa się na podstawie umów o świadczenie usług publicznych, z definicji więc kolej regionalna nie może maksymalizować zysków, tym bardziej warto podkreślić, że – pomimo kolejnego roku pandemii, znaczącego wzrostu kosztów i wymagających warunków rynkowych – spółka wypracowała zgodny z założeniami wynik – mówi prezes Artur Martyniuk cytowany w komunikacie.

Spółka dodaje, że co czwarty pasażer kolei w Polsce w 2021 r. skorzystał z jej usług, co daje jej pozycję lidera na rynku przewozów pasażerskich z 26% udziałem w rynku. Liczba pasażerów w 2021 r. zwiększyła się o 12% w stosunku do roku 2020.

– W ubiegłym roku Polregio obchodziło jubileusz 20-lecia i ogłosiło długofalowy plan inwestycyjny na najbliższe lata, przekształciło się w spółkę akcyjną, a także znacząco rozszerzyło ofertę połączeń. Tak przygotowani weszliśmy w 2022 r. i pozostajemy w pełnej gotowości do wygrywania kolejnych przetargów na usługi przewozowe – dodaje Artur Martyniuk.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony