Partnerzy serwisu:

POLREGIO i Pomorskie z 6-letnią umową na przewozy kolejowe

inf. pras. 12.12.2020 58

POLREGIO i Pomorskie z 6-letnią umową na przewozy kolejowe
Fot. PolRegio
Przedstawiciele Województwa Pomorskiego i Polregio podpisali dzisiaj kolejną 6-letnią umowę na wykonanie przewozów kolejowych w regionie na kwotę 672,20 mln zł. Łącznie do 2026 roku pociągi w ramach umowy pokonają ponad 34,5 mln kilometrów.
– Osią transportu publicznego w aglomeracji trójmiejskiej jest magistrala kolejowa. Tylko ze stacji w Gdyni korzysta corocznie 15 mln pasażerów, a ruch na niej w ciągu 5 lat wzrósł o 15 procent. Kolej stanowi bardzo istotne ogniwo transportu w Trójmieście i na Pomorzu. Jestem dumny, że mamy w tym istotny udział. Chcielibyśmy również współpracować z województwem nad pozyskaniem nowego taboru – mówi Artur Martyniuk, prezes Polregio. 

Podpisana właśnie sześcioletnia umowa będzie obowiązywała do 12.12.2026 roku i obejmie łącznie 34 522 078 pockm. Codziennie Polregio będzie uruchamiać ponad 300 pociągów, które zatrzymują się na blisko dwustu przystankach w województwie. Corocznie będzie następowało rozliczenie z wykonania przewozów za zrealizowany rozkład jazdy pociągów oraz uzgadnianie szczegółowego rozkładu jazdy na kolejny okres obowiązywania umowy.

– Ogromnym zainteresowaniem cieszą się nasze przewozy aglomeracyjne i do miejscowości turystycznych. Pomorze jest świetnym przykładem jak można rozwijać kolej. To tu powstała jedna z pierwszych po 1989 roku nowych linii kolejowych w kraju – łącząca Trójmiasto z lotniskiem. Tutaj również na jednej linii można spotkać kilku przewoźników, których usługi są wobec siebie komplementarne – mówi Leszek Bonna, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego.

Przewozy objęte umową będą realizowane na niżej wymienionych liniach i odcinkach linii kolejowych:

Linia 2: Gdańsk Wrzeszcz – Gdański Port Lotniczy – Gdynia Główna
Linia 3: Elbląg – Gdynia Główna – Słupsk
Linia 31: (Laskowice Pom.) – Smętowo – Gdynia
Linia 5: Olsztyn Główny – Prabuty – Gdynia
Linia 7: Tczew – Chojnice
Linia 8: Kościerzyna – Gdańsk Osowa – Gdynia Główna
Linia 9: Kościerzyna – Gdańsk Wrzeszcz – Gdynia Główna
Linia 11: Gdańsk Główny – Kartuzy
Linia 12: Hel – Gdynia Główna
Linia 13: Grudziądz – Gardeja – Kwidzyn – Malbork
Linia 14: Chojnice – Czarne – (Szczecinek)
Linia 16: (Szczecinek) – Miastko – Korzybie – Słupsk
Linia 17: Chojnice – Kościerzyna
Linia 20: Chojnice – Bukowo Człuchowskie – (Piła)
Linia 21: Lębork – Łeba
Linia 22: Słupsk – Ustka
 
Zgodnie z porozumieniem dwa połączenia Malbork - Gdynia Główna i Gdynia Główna - Słupsk zostaną połączone w jedną relację Malbork - Słupsk. Przedłużająca się modernizacja linii 207 sprawia, że na linii Malbork - Kwidzyn - Grudziądz prowadzona będzie komunikacja zastępcza.

Umowa z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego jest trzynastą wieloletnią umową zawartą przez Polregio w tym roku. Wcześniej przewoźnik podpisał kontrakty z Województwem Dolnośląskim, Wielkopolskim, Małopolskim, Łódzkim, Warmińsko-Mazurskim, Zachodniopomorskim, Podkarpackim, Lubelskim, Lubuskim, Opolskim, Świętokrzyskim a w 2019 roku – z Województwem Śląskim. W celu zapewnienia kontynuacji przewozów, samorządy powinny podpisać umowy PSC (ang. Public Service Contract) najpóźniej do 12 grudnia 2020 roku.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony