Partnerzy serwisu:

Połowa Griffinów już w PKP Intercity

Michał Szymajda 30.05.2020 451

Połowa Griffinów już w PKP Intercity
Fot. Newag
PKP Intercity przyjęło na stan już 15 lokomotyw Griffin z liczącego 30 elektrowozów zamówienia. W drodze do warszawskiej bazy przewoźnika są kolejne.
– 15 lokomotyw Griffin w tej chwili jest już po odbiorach, 16 przejdzie je wkrótce – dowiedzieliśmy się w PKP Intercity. Te informacje potwierdza też Newag.

– Zrealizowaliśmy już więc połowę zamówienia, którego koniec przypada na listopad 2020 r. Docelowo 30 Griffinów wzbogaci flotę narodowego przewoźnika, wzmacniając i usprawniając osobowe przewozy kolejowe – powiedział Łukasz Mikołajczyk, rzecznik prasowy Newagu.

Pierwsze dwie lokomotywy, mogące prowadzić pociągi z prędkością 160 km/h, zostały odebrane przez zamawiającego 5 marca a w połowie tego miesiąca rozpoczęły już regularne kursy, prowadząc pociągi PKP Intercity. Tempo dostaw jest więc bardzo wysokie.

Griffiny posiadają certyfikat zgodności z systemem ETCS poziomu 2 baseline 3.4.0. Europejski System Sterowania Pociągiem ma za zadanie zapewnić interoperacyjność transportu kolejowego, czyli możliwość swobodnego poruszania się pociągów w sieciach kolejowych poszczególnych państw bez konieczności zatrzymywania się na granicach oraz wymiany lokomotyw lub maszynistów. Wartość kontraktu opiewa na kwotę ponad 550 mln zł.

Obecnie trwa przetarg na 10 lokomotyw wielosystemowych do obsługi połączeń międzynarodowych, z opcją dostawy 5 kolejnych. Niedawno po raz kolejny przesunięto termin otwarcia ofert w tym konkursie.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony