Partnerzy serwisu:

Połowa Gam IC w Pesie. Są problemy z silnikami

Jakub Madrjas 18.06.2018 15,4k

Połowa Gam IC w Pesie. Są problemy z silnikami
Fot. Adam Kilian
W weekend nasi Czytelnicy zaobserwowali aż sześć z dziesięciu lokomotyw Gama PKP Intercity na terenie zakładów Pesy. Producent przyznaje, że ma problem z silnikami firmy MTU.
Jak potwierdził szef komunikacji Pesy Maciej Grześkowiak, jedna z lokomotyw była na przeglądzie, i już wyjechała z zakładu, a kolejna jest wyłączona na dłuższy okres po wypadku. Aż cztery lokomotywy stoją w zakładzie producenta z powodu problemów z silnikami.

Silniki firmy MTU zostały zamówione w 2014 roku z celem montażu w jednostkach Gama 111Db, które Pesa dostarczyła rok później PKP Intercity. Należąca do koncernu Rolls–Royce firma z Friedrichshafen dostarczała już wcześniej Pesie silniki do spalinowych zespołów trakcyjnych Link.

Lokomotywy Gama od początku miały problemy eksploatacyjne i charakteryzowały się bardzo niską dostępnością. Jak wyjaśniał producent, część z nich wynikała z niewłaściwej obsługi (np. paliwa), oraz bardzo złego stanu infrastruktury na Podkarpaciu, gdzie Gamy obsługiwały połączenia z Rzeszowa i Lublina, dlatego też zostały przesunięte do innych lokalizacji. Jedne z najważniejszych problemów to uszkodzenia sprzęgła.

Spalinowozy miały jednak również problemy podczas poprzednich okresów letnich. Za ich utrzymanie odpowiada Pesa, która odpowiada finansowo za brak dostępności taboru. Nie otrzymaliśmy jeszcze informacji od PKP Intercity, jak rozwiązano problem taboru zastępczego. Według założeń producenta, problemy z silnikami powinny zostać rozwiązane najpóźniej w sierpniu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony