Partnerzy serwisu:

Policja sprawdza, czy pandemiczne obostrzenia w transporcie publicznym są przestrzegane

Jakub Rösler 07.10.2021 1,2k

Policja sprawdza, czy pandemiczne obostrzenia w transporcie publicznym są przestrzegane
fot. Pomorska Policja
Funkcjonariusze z gdańskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku wciąż kontrolują respektowanie nakazów i zakazów pandemicznych, które, mimo że są złagodzone, wciąż trwają! Mundurowi prowadzą kontrole między innymi w pociągach oraz w środkach komunikacji miejskiej i sprawdzają, czy osoby stosują się do obowiązujących tam zasad. W myśl obowiązujących przepisów to właśnie w tych miejscach powinniśmy korzystać z maseczek.
Pomimo złagodzenia przepisów i zaleceń dotyczących covid-19, pandemia nadal trwa, a koronawirus wciąż stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia. Przypominamy, że nakaz zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki obowiązuje w pomieszczeniach zamkniętych, np. w transporcie zbiorowym czy w sklepach.

Gdańscy policjanci razem z funkcjonariuszami z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku niezmiennie kontrolują czy obowiązujące przepisy są przestrzegane. Funkcjonariusze sprawdzają także napływające sygnały dotyczące niestosowania się do panujących zasad. Policjanci przeprowadzają kontrole między innymi w pociągach. Podczas kontroli zwracają szczególną uwagę na kwestię zasłaniania nosa i ust oraz zachowania dystansu. Mundurowi przypominają wszystkim o obowiązujących zasadach i reagują na lekceważące podejście do zagrożenia. Od początku tygodnia mundurowi interweniowali w stosunku do prawie 600 osób, które naruszyły zasady wynikające z obowiązujących nakazów i zakazów pandemicznych.

Policja apeluje o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie obowiązujących zasad, współpracę i realizowanie zaleceń bezpieczeństwa. Wszystkie te ograniczenia mają na celu ochronę życia i zdrowia. Policja przypomina też, że stosując się do przepisów, zwiększamy bezpieczeństwo i zmniejszamy ryzyko zakażenia się koronawirusem.

Policjanci nie walczą z obywatelami, lecz z pandemią! Szczegółowe informacje i aktualne przepisy można znaleźć tutaj. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport