Partnerzy serwisu:

Połączenie Muszyna – Poprad wróci w sezonie letnim 2020 r.

Michał Szymajda 15.09.2019 4,5k

Połączenie Muszyna – Poprad wróci w sezonie letnim 2020 r.
Słowacki pociąg w MuszynieFot. Stacja kolejowa Muszyna/ facebook
Uruchomione przez Koleje Słowackie weekendowe połączenie kolejowej z Popradu do Muszyny okazało się sukcesem. Wielu liczyło na to, że uda się kontynuować uruchamianie pociągów także w sezonie zimowym, lub nawet co weekend. Tak jednak nie będzie.
Łącznie, jak skrupulatnie policzył Artur Królikowski, który zajmował się promowaniem połączenia, z połączenia skorzystało ponad 4500 pasażerów. Byli to oczywiście Słowacy i Polacy, ale znaleźli się też goście z Czech, Węgier, Chorwacji oraz z Anglii.

Zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami istnienie połączenia realizowanego słowackim spalinowym zespołem trakcyjnym, miało być rozważone także w sezonie zimowym, a nawet w każdy weekend. Na taką odwagę nie zdobył się jednak na razie małopolski samorząd. Ale jego przedstawiciel zapewnia o woli współpracy w tym kierunku ze stroną słowacką.

– Połączenie kolejowe z Muszyny do Popradu cieszyło się dużą popularnością wśród podróżnych, w związku z czym podjęta została decyzja o jego utrzymaniu także w przyszłym roku. Województwo Małopolskie jest zainteresowane rozwojem oferty przewozowej na trasie Muszyna – Poprad, w tym wydłużenia okresu kursowania pociągów. W najbliższych miesiącach będą prowadzone rozmowy z przedstawicielami kolei ZSSK oraz Ministerstwa Transportu Republiki Słowackiej, w przedmiotowej sprawie – powiedział Michał Drewnicki, rzecznik prasowy małopolskiego urzędu marszałkowskiego.

Warto zaznaczyć, że od grudnia 2019 poprawi się oferta połączeń między Polską a Słowacją na innym kolejowym przejściu granicznym: między Zwardoniem a Skalitem. Poza słowackimi pociągami regionalnymi dojeżdżającymi do Zwardonia, na linii pojawi się bezpośredni pociąg dalekobieżny TLK Rozewie, który połączy Żylinę z Bielskiem Białą i Katowicami, a dalej uda się nad Bałtyk do Trójmiasta lub Świnoujścia.

Realizację weekendowych, letnich połączeń kolejowych z Rzeszowa i Sanoka do Medzilaborzec podsumował także samorząd województwa podkarpackiego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony