Partnerzy serwisu:

Połączenia Katowice – Cieszyn coraz bardziej popularne

inf. prasowa 01.02.2018 2,2k

Połączenia Katowice – Cieszyn coraz bardziej popularne
Fot. Patryk Farana
Jak informują Koleje Śląskie, połączenia bezpośrednie pomiędzy Cieszynem a stolicą Górnego Śląska cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Pod koniec stycznia przewoźnik przewiózł np. kilkadziesiąt osób, które wybrały się pociągiem na wycieczkę do Muzeum Śląskiego.
Jak podają KŚ, pierwszym impulsem do uruchomienia bezpośrednich połączeń w relacji Katowice – Cieszyn była myśl o studentach, którzy często podróżują w tej relacji – i to nierzadko z instrumentami muzycznymi lub sztalugami, które trudniej przewozić autobusem. Jak się okazuje, pomysł okazał się trafiony nie tylko z perspektywy studentów. 30 stycznia drużyna pokładowa przewoźnika miała np. okazję porozmawiać z osobami, które postanowiły odwiedzić Muzeum Śląskie. Taki sposób na spędzenie wtorku wybrało blisko 70 osób.

– Wiele osób przyznawało, że już od dawna nosiło się z zamiarem wybrania do Muzeum Śląskiego, jednak wcześniej nie mieli zbyt wielu możliwości dotarcia do Katowic. Co ciekawe, znalazły się również osoby, które na podróż pociągiem wybrały się z… Jastrzębia-Zdroju. W tym wypadku to właśnie przejażdżka koleją stanowiła jeden z najbardziej atrakcyjnych punktów wycieczki – opowiada Przemysław Szczepanek, kierownik pociągu. – Obsługując tę relację, z przyjemnością obserwuję, jak przybywa nam pasażerów. Mam nadzieję, że ten trend będzie się dalej utrzymywał – dodaje.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony