Partnerzy serwisu:

Połączeń Szczecin – Berlin nie widać w internecie w dalszym ciągu

Michał Szymajda 28.06.2019 3,1k

Połączeń Szczecin – Berlin nie widać w internecie w dalszym ciągu
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Minęło pół roku od momentu, gdy zwróciliśmy Przewozom Regionalnym uwagę na fakt, że ich połączenia, uruchamiane we współpracy z DB Regio, nie są widoczne w rozkładzie jazdy. Od tego czasu zmieniło się niewiele.
Artykuł „Kilkanaście pociągów widmo ze Szczecina do Berlina. Internet o nich milczy” odbił się szerokim echem. Wspólnie z czytelnikami zastanawialiśmy się, jak to możliwe, że pasażer nie otrzyma w internecie żadnej informacji o tym, że połączenie między stolicą Niemiec a stolicą Zachodniego Pomorza ma się dobrze i można na nie nabyć stosunkowo tanie bilety. Po 5 miesiącach mówimy „sprawdzamy”. Niestety, okazuje się, że sytuacja nie zmieniła się i w wyszukiwarce Polregio, ale także na Portalu Pasażera, gdzie powinniśmy znaleźć najbardziej wiarygodne informacje, brakuje pociągów Szczecin – Berlin. Tu pochwała dla PKP Informatyka, która zabrała się za sprawę i informację o możliwości dojazdu najkrótszą trasą do Berlina, na szczęście już uwzględnia.

– Wyszukiwarka połączeń na stronie Polregio opiera się o połączenia dostępne w systemie sprzedaży. Tak jak wspominałem na początku roku pracujemy nad tym, aby połączenia międzynarodowe, na które obecnie nie prowadzimy sprzedaży przez Internet, były docelowo wyświetlane w naszej wyszukiwarce, w formie ujednoliconej m.in. w zakresie widoczności cen biletów – mówi Dominik Lebda, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych. PKP PLK na zapytanie dot. braku połączeń w wyszukiwarce dotąd nie odpowiedziała (pociągi są widoczne jedynie na tablicach w formacie pdf.)

"Widać" już inne transgraniczne połączenia

Tym razem sprawdziliśmy także, czy pasażer, na portalu Polregio otrzyma informację na temat innych międzynarodowych połączeń. Okazuje się, że do systemu spółka wprowadziła już na szczęście pociągi kursujące do Kowna, Goerlitz i Medzilaborzec a nawet do Forst.

– Dążymy do tego, aby w najbliższym czasie pozostałe połączenia międzynarodowe także były widoczne w naszej wyszukiwarce. Szczegółowe informacje dotyczące cen biletów na pociągi międzynarodowe Polregio są standardowo dostępne w zakładce "Oferty międzynarodowe" – napisał rzecznik Polregio. Informacji o tym, kiedy „dążenia” zakończą się sukcesem spółka na razie nie przekazuje.

Brak oferty w internecie ma poważne konsekwencje

Cała sprawa poważne konsekwencje dla pasażerów. Kilka dni temu w sprawie połączeń Szczecin – Berlin otrzymaliśmy maila od niemieckiego pasażera, który wprowadzony w pomyłkę na temat siatki połączeń, pojechał ze Szczecina do Berlina przez... Poznań.

– W zimie 2018/2019 - grudzień/styczeń system nie wskazywał pociągów Berlin-Lichtenberg – Szczecin i Szczecin-Berlin (Lichtenberg ). Musiałem jechać z Pomorza przez Poznań do Dortmundu. Przyjechałem na miejsce po 17 godzinach jazdy. Kto jest odpowiedzialny za taką katorgę ludzi? Kto bierze od lat pieniądze i nic nie robi dla ludzi ? To skandal a co denerwuje to fakt, że nie ma żadnych sprawców. Ludzie są dla nich bez znaczenia – napisał w mailu do redakcji pan Markus Lausch.

Kilka dni temu opisaliśmy sytuację związaną z „niewidzialnymi” pociągami do białoruskiego Brześcia i polskiego Gorzowa Wielkopolskiego. Zarówno PKP Informatyka jak i Polregio wzięły sobie do serca problem i połączenia są już widoczne.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony