Partnerzy serwisu:

Pół tysiąca Flirtów. Gigantyczne zamówienia SBB jednak dla Stadlera

Jakub Madrjas 25.05.2022 3,9k

Pół tysiąca Flirtów. Gigantyczne zamówienia SBB jednak dla Stadlera
rys. Stadler
Kolejny sukces Stadlera. Sąd Federalny odrzucił skargę Alstomu, co otwiera szwajcarskiemu producentowi drogę do zawarcia gigantycznego kontraktu na dostawę 510 pociągów elektrycznych dla Kolei Szwajcarskich SBB.
W październiku Stadler został zwycięzcą największego przetargu w historii Kolei Szwajcarskich – na dostawę do 510 pociągów elektrycznych. Od wyniku przetargu odwołał się jednak Alstom. Dziś (25 maja) szwajcarski producent poinformował, że Federalny Sąd Administracyjny odrzucił odwołanie. – W związku z tym Stadler wygrywa kolejną trudną, międzynarodową walkę – podał producent. 

Prawdopodobnie to nawiązanie do wielkiego zamówienia OBB na 186 piętrusów, o które Stadler również stoczył batalię sądową. W ramach tamtej umowy ramowej zamówiono już 41 pociągów piętrowych Kiss.

Jak podaje dziś Stadler, pierwszy planowany kontrakt realizacyjny z SBB obejmie 286 jednostek Flirt wartych około 2 miliardów franków szwajcarskich. Czasu (jak na polskie standardy) jest jeszcze dużo, bo dostawy mają się odbywać od 2025 roku. Szwajcarskie Koleje Federalne (SBB) zamawiają pociągi we współpracy z Thurbo i RegionAlps.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony