Partnerzy serwisu:

Pol – Miedź Trans inwestuje w przyszłe kadry

inf. prasowa 13.10.2017 1,7k

Pol – Miedź Trans inwestuje w przyszłe kadry
Pol – Miedź Trans inwestuje w przyszłe kadryFot. P-MT
W dniach 26-29.09.2017r. w Gdańsku odbyły się 12 Międzynarodowe Targi Kolejowe Trako 2017. Tegoroczne targi dla ich uczestników były okazją nie tylko do zapoznania się ze stoiskami wystawców czy spotkań z przedstawicielami partnerów biznesowych.
Pol – Miedź Trans będąc obecna na Trako 2017 nie zapomniała również o swoich podopiecznych - uczniach z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Henryka Pobożnego w Legnicy, którzy ostatniego dnia targów odwiedzili stoisko spółki.

W 2016r. spółka podpisała umowę o wzajemnej współpracy z Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Henryka Pobożnego w Legnicy. Jej celem jest współpraca w zakresie kształcenia przyszłych pracowników spółki, w tworzeniu koncepcji rozwoju i funkcjonowania towarowego transportu kolejowego na terenie miast zlokalizowanych w Legnicko – Głogowskim Okręgu Miedziowym oraz współpraca w zakresie poszerzania i uatrakcyjniania oferty szkolnictwa zawodowego dla młodzieży. Spółka od 2016 roku objęła patronatem klasę o profilu technik transportu kolejowego.

Dzięki wsparciu P-MT, szkoła wyposaża pracownie w niezbędne środki dydaktyczne, podręczniki do kształcenia zawodowego oraz przedmiotów ogólnokształcących, opłaca ubezpieczenia za cały okres kształcenia uczniów, stypendia, organizuje wycieczki.

Uczniowie w trakcie pobytu na targach mieli okazję spotkać się z przedstawicielami spółki, porozmawiać na temat wszystkich obszarów i aspektów jej funkcjonowania, a dzięki uprzejmości polskiej spółki, producenta taboru kolejowego Pesa Bydgoszcz mieli również niebywałą okazję, by z bliska zapoznać się z najnowszym taborem ww. spółki przeznaczonym zarówno do obsługi kolejowego transportu towarowego jak i osobowego.

Zaangażowanie przewoźnika z Grupy Kapitałowej KGHM PM w wspieranie rozwoju szkolnictwa zawodowego jest wyrazem nie tylko zwykłego zaangażowania w projekt z obszaru CSR, ale przede wszystkim bardzo dojrzałego i dalekosiężnego myślenia o budowaniu własnego zaplecza pracowniczego. Spółka z Lubina deklaruje dalsze pogłębianie tego kierunku poprzez i chęć współpracy z lokalnymi szkołami oraz uczelniami wyższymi. Przykładem tego jest podjęcie współpracy ze szkołą z Głogowa oraz podejmowanie działania w celu poszerzenia współpracy z jednostkami na terenie Wrocławia.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony