Partnerzy serwisu:

Pokaz działań w sytuacji kryzysowej Arrivy i służb

inf. prasowa 14.12.2017 1,8k

arrow
arrow
Pokaz działań w sytuacji kryzysowej Arrivy i służb
Fot. Robert Bondzelewski / Arriva
Pokaz działań w sytuacji kryzysowej Arrivy i służb
Pokaz działań w sytuacji kryzysowej Arrivy i służb
Pokaz działań w sytuacji kryzysowej Arrivy i służb
Pokaz działań w sytuacji kryzysowej Arrivy i służb
W dniu dzisiejszym przewoźnik Arriva we współpracy z jednostkami Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia, Straży Ochrony Kolei oraz Lasami Państwowymi, przeprowadził pokaz działań w sytuacji kryzysowej, zagrażającej życiu i zdrowiu pasażerów na pokładzie pociągu specjalnego w miejscu Olek na linii kolejowej Toruń Wschód – Olek – Zamek Bierzgłowski.
Ćwiczenia opierały się na kilku głównych epizodach obejmujących: awarię autobusu na przejeździe kolejowo – autobusowym, akt agresji na pokładzie pociągu z użyciem broni, sterroryzowanie i zranienie maszynisty, zderzenie pociągu i autobusu, obezwładnienie napastnika przez psa policyjnego, pożar oraz ewakuację pasażerów i poszkodowanych.

Zgodnie z przyjętym scenariuszem po zgłoszeniu zdarzenia na numer alarmowy 112 i rozpoczęciu ,ewakuacji pasażerów przez obsługę pojazdów, na miejsce przybyły wszystkie służby, które rozpoczęły działania mające na celu m.in. zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom zdarzenia, opatrzenie rannych, ugaszenie pożaru, schwytanie napastnika, a na końcowym etapie zabezpieczenie pojazdów.

Celem dzisiejszej symulacji było sprawdzenie procedur i ich zastosowania przez pracowników obsługi autobusu, pociągu i służb ratowniczych, weryfikacja sposobów alarmowania i przepływu informacji oraz udoskonalanie metod współpracy z służbami w sytuacji nagłego zagrożenia życia i zdrowia podróżnych.

– To już druga tak duża symulacja sytuacji kryzysowej z udziałem Arriva i wszystkich służb ratowniczych. To dla nas bardzo ważne, żeby być jak najlepiej przygotowanym do niebezpiecznych zdarzeń jakie mogą  mieć miejsce na pokładzie pociągu lub autobusu. Bezpieczeństwo naszych pasażerów jest dla nas najważniejsze. To również okazja do sprawdzenia współdziałania obsługi pociągu, autobusu i służb ratowniczych. Ćwiczeń w tym zakresie nigdy nie za dużo. Dziękujemy wszystkim służbom za profesjonalną akcje ratunkową i zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie ćwiczeń – podsumował Piotr Halupczok, Prezes Zarządu Arriva.

W roli obserwatorów w ćwiczeniach wzięli udział goście z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko –Pomorskiego, Urzędu Transportu Kolejowego, PKP Polskich Linii Kolejowych, Starostwa Powiatowego w Toruniu, gminy Łysomice, Lasów Państwowych oraz przedstawiciele wszystkich służb ratowniczych oraz firm współpracujących.

Od początku roku 2017 doszło do 177 wypadków i kolizji na przejazdach drogowo –kolejowych. Pamiętajmy, że przed każdym przejazdem kolejowo – drogowym, niezależnie od kategorii, należy zachować szczególną ostrożność, zatrzymać się i upewnić, że z żadnej strony nie zbliża się pociąg.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony