Partnerzy serwisu:

Pojadą specjalne pociągi z Przemyśla do Lwowa i Kijowa

Michał Szymajda 19.03.2020 51

Pojadą specjalne pociągi z Przemyśla do Lwowa i Kijowa
fot. Alex long, lic. CC BY-SA 4.0.
Decyzja o wstrzymaniu kursowania pociągów na terenie Ukrainy będzie chwilowo zawieszona. W celu przewiezienia Ukraińców mających trudności z dostaniem się na Ukrainę z terytorium Polski wznowione zostanie w kilku kursach połączenie z Przemyśla do Lwowa i Kijowa.
Jak powiedział ukraiński minister infrastruktury, pociągi z Polski mają umożliwić powrót na Ukrainę osobom, które mają problem z powrotem do domów i będą uruchomione z wykorzystaniem ukraińskich zespołów trakcyjnych Rotem. Jak dodał minister Władysław Kryklij, podobne pociągi "ewakuacyjne" mają być uruchomione także z terytorium Republiki Czeskiej i z Niemiec. Trwają uzgodnienia, w jaki sposób i kto ma je zorganizować, ale prawdopodobnie ich operatorem będzie PKP Intercity, które już przewiozło Litwinów z Frankfurtu do Kowna, dzięki porozumieniu resortów spraw zagranicznych Polski i Litwy. Wysłaliśmy do PKP Intercity pytania w tej sprawie.

Pociągi wyjadą z Przemyśla do Lwowa i Kijowa 20 marca. Pierwszy o 02:30 w nocy, drugi o 10:18, trzeci o 13:10 i kolejny o 15:45. Bilety można kupić wyłącznie za pośrednictwem portalu internetowego Kolei Ukraińskich. Na pokład pociągów będą mogli wejść obywatele Ukrainy, z nielicznymi wyjątkami wskazanymi przez ukraiński MSZ.

Przypomnijmy, że decyzją prezydenta potwierdzoną przez rząd Ukrainy, na terenie tego kraju w zasadzie zatrzymano pasażerski ruch kolejowy.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony