Partnerzy serwisu:

Pojadą pociągi między Lewkami a Hajnówką

PKP PLK 05.09.2018 6,5k

Pojadą pociągi między Lewkami a Hajnówką
fot. PKP PLK
Widać już nowe perony na przystankach Lewki, Orlanka, Stare Berezewo i Chytra. Między Lewkami a Hajnówką wymieniane są tory i urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Będzie nowy przystanek Mikłasze. Dzięki inwestycji, wartej 80 mln zł, PKP Polskie Linie Kolejowe poprawią komunikację w regionie i usprawnią przewóz towarów. Prace współfinansowane są ze środków programów UE.
Inwestycja z Krajowego Programu Kolejowego na linii kolejowej Hajnówka – Lewki, za prawie 80 mln zł, umożliwi wygodny dojazd koleją do siedmiu miejscowości w sąsiedztwie Puszczy Białowieskiej i zapewni sprawniejszy ruch kolejowy do przejścia granicznego w Siemianówce. Wykonawca układa tory na 27 kilometrach trasy.

Przebudowane zostaną przystanki Lewki, Orlanka, Morze, Stare Berezewo, Chytra i stacja Hajnówka. Na wielu z nich widać już ściany nowych peronów. Mieszkańcy skorzystają też z nowego przystanku Mikłasze. Zaplanowano przebudowę 22 przejazdów kolejowo-drogowych. Wymieniane są płyty i jezdnia. Dziewięć przejazdów będzie dodatkowo zabezpieczonych sygnalizacją, a trzy rogatkami.

Z końcem września trasą pojadą pierwsze od niemal 25 lat składy z towarami. Później wykonana będzie jeszcze stabilizacja i regulacja nowych torów. Zakończenie wszystkich robót zaplanowano w połowie 2019 r. Po zakończeniu prac pokonanie trasy z Hajnówki do Lewek zajmie ok. 24 min. Pociągi pasażerskie pojadą z prędkością 100 km/h.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony