Partnerzy serwisu:

Pogranicznicy zostają w pociągach Przemyśl – Lwów – Kijów

Michał Szymajda 04.06.2017 1,5k

Pogranicznicy zostają w pociągach Przemyśl – Lwów – Kijów
Odprawa podróżnych pociągu Kijów - Przemyśl jest bardzo sprawnaFot. BOSG
Specjalne procedury odprawy pasażerów na granicy polsko-ukraińskiej, zostaną utrzymane przynajmniej do końca tegorocznych wakacji. Pozwoli to na utrzymanie wysokiego zainteresowania połączeniem transgranicznym Kijów – Lwów – Przemyśl.
Decyzję taką podjęła Rada Ministrów Ukrainy, po przedstawieniu wyników przewozowych na połączeniu uruchamianym przez Ukrzalyznycię. Obecnie, mimo początkowych obaw co do tego, czy pociąg będzie dobrą alternatywą dla transgranicznego ruchu kołowego odbywającego się przez przejście graniczne w Medyce, pociąg cieszy się bardzo wysoką popularnością i nierzadko bilety na połączenie trzeba kupować z ponad dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Obecnie odprawa odbywa się podczas jazdy pociągu na odcinku od Lwowa do stacji Mościska 2. Na granicy natomiast wsiadają polscy celnicy, którzy kontynuują pracę do Przemyśla. Ukrzalyznycia rozmawia obecnie z polską i ukraińską służbą graniczną, aby podobny model odprawy, która pozwala na uniknięcie długich postojów na granicy, zastosować również w pociągu Kowel – Chełm, który ruszy 11 czerwca (dzień wcześniej pojedzie już TLK Polesie, który połączy Warszawę z Chełmem, tworząc możliwość dogodnej przesiadki dla pasażerów).

Istnieją duże szanse, że procedury odprawy granicznej, na razie stosowane do końca sierpnia, będą działały także po tym terminie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony