Partnerzy serwisu:

Podwyżki wynagrodzeń także w Kolejach Mazowieckich

Michał Szymajda 17.09.2021 3,7k

Podwyżki wynagrodzeń także w Kolejach Mazowieckich
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Będzie podwyżka wypłat dla pracowników zatrudnionych w Kolejach Mazowieckich. Związkom zawodowym udało się porozumieć z zarządem spółki.
Podwyżka zasadniczego uposażenia miała ostatnio miejsce w Kolejach Dolnośląskich. Także w Kolejach Mazowieckich długo dyskutowano na ten temat.

– W wyniku porozumienia podpisanego między pracodawcą a działającymi w spółce organizacjami związkowymi, dotyczącego wdrożenia od 1 lipca 2021 r. podwyżki wynagrodzeń dla pracowników spółki (…) wynagrodzenia zasadnicze wzrosną o 220 zł brutto – napisała Donata Nowakowska, rzeczniczka prasowa Kolei Mazowieckich.

Jak dowiedzieliśmy się w spółce, pracownicy zatrudnieni w okresie od 1 stycznia 2021 r. do 30 czerwca 2021 r. otrzymają podwyżkę wynagrodzeń zasadniczych w mniejszej kwocie 100 zł brutto. Wynagrodzenie z wyrównaniem zostanie wypłacone w październiku.

– Negocjacje ze stroną społeczną w sprawie podwyżek wynagrodzeń w 2021 r. były prowadzone przez kilka miesięcy i zakończyły się zawarciem porozumienia 7.09.2021 r. Łączny roczny koszt podwyżki wynagrodzeń, wprowadzonej od lipca 2021 r., wyniesie około 15 mln. zł – dodaje Donata Nowakowska.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony