Partnerzy serwisu:

Stanowisko PKP Intercity w sprawie podwyżek [aktualizacja]

Jakub Madrjas 13.07.2018 11,2k

Stanowisko PKP Intercity w sprawie podwyżek [aktualizacja]
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
- Dialog społeczny na tle płacowym z zarządem spółki PKP Intercity zakończył się wczoraj zawarciem porozumienia - poinformował Związek Zawodowy Maszynistów. Potwierdza to PKP Intercity.
Jak informowaliśmy przed miesiącem, centrale związkowe działające w PKP Intercity wszczęły dialog społeczny w sprawie wdrożenia podwyżki wynagrodzeń dla pracowników w wysokości 550 złotych w wynagrodzeniu zasadniczym dla pracowników wynagradzanych zgodnie z ZUZUP oraz 990 złotych dla pracowników wynagradzanych według spółki. 

Związek Zawodowy Maszynistów poinformował dziś (11 lipca), że dialog społeczny na tle płacowym z zarządem spółki PKP Intercity zakończył się wczoraj zawarciem porozumienia. Jak czytamy, związkowcy odeszli od swoich żądań - podwyżka zostanie wdrożona od września 2018 r. i wyniesie 215 zł miesięcznie średnio na jednego zatrudnionego dla wynagradzanych wg ZUZP, a dla wynagradzanych wg wskaźnika wywalczono wzrost tzw. iloczynu. W sierpniu zostanie przyznane jednorazowe wynagrodzenie dodatkowe w wysokości 500 zł brutto. 

Przewodniczący ZZM Leszek Miętek poinformował na Facebooku, że minimalny wzrost w uposażeniu zasadniczym to 180 zł a maksymalny 280 zł. Do tego podwyżka powinna uwzględniać możliwość wyrównywania dysproporcji w wysokości wynagrodzeń w poszczególnych grupach pracowniczych. 

Wynagrodzenie pracowników od 1 września podniesie też PKP Cargo. Od 1 lipca podwyżki otrzymali pracownicy PKP PLK.

Aktualizacja: Stanowisko PKP Intercity

Rzeczniczka PKP IC Agnieszka Serbeńska przekazała nam stanowisko spółki w sprawie podwyżek: „Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracowników 10 lipca br. Zarząd PKP Intercity oraz organizacje związkowe działające w naszej Spółce zakończyły podpisaniem porozumienia zapoczątkowany w maju br. dialog społeczny w kwestii podwyżek wynagrodzeń. W wyniku osiągniętego porozumienia PKP Intercity (pracodawca) zobowiązało się do wypłaty pracownikom w sierpniu jednorazowej kwoty dodatkowego wynagrodzenia w wysokości 500 złotych brutto (proporcjonalnie do wysokości etatu danego pracownika). Ponadto Spółka wdroży z dniem 1 września br. podwyżki wynagrodzeń zasadniczych dla pracowników wynagradzanych z ZUZP dla pracowników zatrudnionych przez jednostki organizacyjne wchodzące w skład PKP Intercity w kwocie 215 złotych miesięcznie średnio na jednego pracownika wynagradzanego według ZUZP (proporcjonalnie do wymiaru etatu) według stanu na 1 sierpnia 2018 r. Środki na podwyżki w uposażeniu zasadniczym zostaną podzielone na poszczególne zespoły pracownicze w Zakładach.”
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony