Partnerzy serwisu:

Podwyżki dla maszynistów Kolei Dolnośląskich

Jakub Madrjas 30.07.2022 2,7k

Podwyżki dla maszynistów Kolei Dolnośląskich
Fot. Damian Stawikowski/Facebook
Prezes Kolei Dolnośląskich Damian Stawikowski zapowiedział wprowadzenie dużych dodatków dla maszynistów spółki.
Z komunikatu opublikowanego na facebooku prezesa Kolei Dolnośląskich Damiana Stawikowskiego można wyczytać, że uzgodniono porozumienie w sprawie podwyżek dla maszynistów ze stroną związkową; jego zapisy miały już nawet wejść w życie. - Niniejszym wprowadzamy dla maszynistów dodatek za każdą godzinę prowadzenia:
  • Pociągu handlowego - 5,00 zł
  • Pociągu służbowego - 2,50 zł
  • Za każdą godzinę służby specjalnej + 3,00 zł
  • Za prowadzenie pociągu pod nadzorem (w przypadku maszynistów - uczniów) 2,50 zł
- podał prezes Stawikowski.

Komunikatu na ten temat nie ma jeszcze na stronie spółki. Szczegóły opisała "Gazeta Wrocławska". - Porozumienie przedstawicieli związków zawodowych wraz z zarządem Kolei Dolnośląskich sprawiło, że maszyniści oraz uczniowie w tym zawodzie zarobią średnio ponad 10 tys. zł. - Dla porównania: średnie wynagrodzenie w Polregio, wedle danych za 2021 rok, wynosiło ok. 7,7 tys. zł – i choć maszyniści dostali w niej ostatnio po 500 zł podwyżki, to uśrednione zarobki w porównaniu do dolnośląskiego przewoźnika są ok. 2 tys. zł brutto niższe - informują Koleje Dolnośląskie w lokalnej gazecie.

Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich przypomina w artykule, że 1 lipca weszły w życie podwyżki dla wszystkich pracowników KD, wynoszące 540 zł brutto. Przy wysokiej inflacji podwyższane są nie tylko pensji pracowników, ale i ceny biletów. Kilka dni temu przewoźnik opublikował nowy cennik, w którym ceny biletów wzrosły średnio o 15 procent.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony