Partnerzy serwisu:

Podwyżka cen także w Kolejach Śląskich, ale tylko na jednej linii

Kasper Fiszer 13.12.2019 70

Podwyżka cen także w Kolejach Śląskich, ale tylko na jednej linii
Pociąg z Katowic do Lublińcafot. Kasper Fiszer
Koleje Śląskie nie zmienią swojego podstawowego cennika biletów. Zdrożeją jednak wybrane bilety wydawane według oferty specjalnej Bilet liniowy. W praktyce oznacza to wzrost cen na trasie Katowice – Bytom – Tarnowskie Góry – Lubliniec.
Niedawno podwyżkę cen swoich biletów ogłosiły Przewozy Regionalne. To informacja istotna również dla pasażerów innych przewoźników regionalnych, bo ci często honorują bilety wydane w taryfie Regio w relacjach zawierających w sobie obsługiwane przez nich odcinki, gdy podróż odbywa się częściowo pociągiem Polregio. Jedną ze spółek, których pasażerowie niejako wtórnie odczują zmianę cennika, są Koleje Śląskie.

Promocyjne ceny na nowym odcinku

Spółka wprowadzi jednak także pewne korekty we własnej taryfie opłat. – Od nowego rozkładu jazdy, czyli od 15 grudnia, w naszym cenniku nastąpią zmiany jedynie na części odcinków linii S8 Katowice – Bytom – Tarnowskie Góry – Lubliniec – Kluczbork – uspokaja przy tym Magdalena Iwańska, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. Mówi ona, że najważniejszym elementem zmian jest wprowadzenie dodatkowych biletów liniowych związanych z uruchomieniem przez KŚ nowych połączeń do Kluczborka.

– Dla nowego odcinka stworzyliśmy bardzo atrakcyjną ofertę – ocenia nasza rozmówczyni. Wskazuje, że najtańszy z nowych biletów liniowych, wydawany w relacji Olesno – Kluczbork, będzie kosztował tylko 3 zł, a bilet miesięczny na tej samej trasie będzie miał wartość 70 zł. – Od tych cen przysługują jeszcze zniżki [ustawowe – dop. kf], np. 51 proc. dla studentów – zapewnia.

Podwyżki? „Nieznaczne”, ale czasem nawet o 33 proc.

– Natomiast na już obsługiwanym odcinku tej linii nastąpi nieznaczne podniesienie cen – zapowiada Magdalena Iwańska. I tak dotychczas bilet z Katowic do Bytomia kosztował 3 zł (miesięczny – 70 zł), a po zmianach – 4 zł (i 80 zł w przypadku biletu okresowego). Za przejazd z Katowic do Tarnowskich Gór do tej pory trzeba było zapłacić 4 zł (a za bilet miesięczny – 80 zł), od niedzieli będzie zaś obowiązywała stawka odpowiednio 5 zł i 120 zł, przy czym bilet będzie honorowany na odcinku dłuższym, bo do Miasteczka Śląskiego.

Również 4 zł kosztował bilet jednorazowy z Tarnowskich Gór do Lublińca, przy czym za bilet miesięczny trzeba było zapłacić więcej niż w przypadku trasy do Katowic, bo 110 zł. Teraz przejazd będzie wiązał się z koniecznością zapłacenia 5 zł (lub 120 zł za bilet okresowy). Także i w tym przypadku wydłużono odcinek obowiązywania: od niedzieli bilet za tę cenę będzie uprawniał do przejazdu z Radzionkowa-Rojcy do Lublińca.

Przypomnijmy, że w tym miesiącu Koleje Śląskie chwaliły się znaczącym wzrostem frekwencji w pociągach wyjeżdżających z Katowic w kierunku Tarnowskich Gór.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony