Partnerzy serwisu:

Podróżni korzystają już z nowych peronów na stacji Kłodzko Główne

inf. prasowa 02.08.2018 3,4k

Podróżni korzystają już z nowych peronów na stacji Kłodzko Główne
Stacja Wałbrzych GłównyFot. PKP PLK
Od sierpnia podróżni skorzystają już z dwóch peronów i bezpiecznego przejścia na stacji Kłodzko Główne. Z kolei składy towarowe (m.in. z kruszywem) mają zapewniony sprawny przejazd dzięki wymienionym torom i 13 nowym rozjazdom.
Na stacji Kłodzko Główne PKP Polskie Linie Kolejowe przebudowały dla podróżnych dwa perony. Wkrótce zakończą się ostatnie prace przy 400-metrowym peronie nr 3. Obiekty zyskały nową nawierzchnię. Zamontowano oświetlenie. Komfort obsługi zapewnią nowe ławki i tablice informacyjne. Bezpieczne przejście między peronami zapewniają zamontowane w ramach prac urządzenia zabezpieczające.

Przewoźnikom towarowym też będzie łatwiej

Dla przewozów towarowych bardzo ważna była przebudowa układu torowego stacji. Cztery tory stacyjne i wiadukt przebudowano. Wymienione zostały szyny i podkłady oraz tłuczeń. Przejazdy pociągów ułatwią nowe rozjazdy. Wymieniono 13 rozjazdów i wyposażono je w urządzenia elektrycznego ogrzewania. Dzięki temu utrzymane będzie sprawne kursowanie składów także w warunkach zimowych. Zwiększenie przepustowości stacji gwarantują także nowe urządzenia sterowania ruchem.

Odnowione tory pozwolą na przejazd przez Kłodzko Główne ciężkich składów towarowych (o nacisku na oś 221 kN). Jest to szczególnie istotne przy wywozie kruszywa z pobliskich kopalni, z rejonu Ścinawki i Nowej Rudy.

Na modernizację stacji Kłodzko Główne przeznaczono 22,5 mln zł. Prace były realizowane w ramach zadania pn. „Zwiększenie przepustowości na wybranych linii kolejowych poprzez optymalizację urządzeń sterowania ruchem kolejowym i układów stacyjnych”. Zadanie było finansowane ze środków budżetowych.

Kłodzko Miasto już projektowane

Zakres prac na dotychczasowym przystanku Kłodzko Miasto pozwoli na przebudowę go w stację z nowymi peronami, wyposażoną m.in. w windy. Zyskają podróżni – pociągi będą mogły kończyć lub rozpoczynać trasy w centrum miasta. Poprawi się przepustowość linii w kierunku: Kudowy, Międzylesia, Kamieńca Ząbkowickiego i Wałbrzycha. Obecnie trwają prace projektowe, roboty budowlane rozpoczną się w IV kwartale tego roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony