Partnerzy serwisu:

Podróż przez Słowację tylko z testem na COVID-19

inf. pras 03.11.2020 47

Podróż przez Słowację tylko z testem na COVID-19
Fot. Jan Roider
Od poniedziałku 2 listopada wjazd i pobyt w Republice Słowackiej oraz tranzyt przez jej terytorium jest możliwy wyłącznie dla osób posiadających zaświadczenie o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-19 – informuje Urząd Transportu Kolejowego. Restrykcje w podróżowaniu obowiązują także przy wjeździe do Niemiec. 
Pasażerowie pociągów jadący na Słowację lub przejeżdżający przez ten kraj (np. połączenia do Budapesztu) muszą posiadać zaświadczenia o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-19. Wjazd odbywa się bez kontroli granicznych.

Od soboty 24 października podróżni z Polski wjeżdżający do Niemiec poddawani będą 14-dniowej kwarantannie, chyba że przedstawią przy przekroczeniu granicy wynik negatywny testu na COVID-19 z ostatnich 48 godzin. Polska, podobnie jak np. Irlandia, została uznana za obszar podwyższonego ryzyka epidemicznego.

Opisane zasady dotyczące kwarantanny lub posiadania negatywnego wyniku testu na COVID-19 nie dotyczą pracowników transportu kolejowego (i innych rodzajów transportu) przekraczających granicę służbowo, osób, które przekraczają granicę w związku z wykonywaniem pracy w obszarach przygranicznych oraz osób przejeżdżających przez terytorium Niemiec tranzytowo – informuje UTK.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony