Partnerzy serwisu:

Podpisane. Będą podwyżki w PKP Cargo

Jakub Madrjas 25.05.2022 9,2k

arrow
arrow
Podpisane. Będą podwyżki w PKP Cargo
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
Podpisane. Będą podwyżki w PKP Cargo
Podpisane. Będą podwyżki w PKP Cargo
W PKP Cargo podpisano protokół, który przyznaje załodze podwyżki od czerwca. Spółka wyda na to ok. 94 mln złotych. Spór zbiorowy nie został jednak zakończony, a zawieszony do jesieni.
Trwający od dłuższego czasu spór zbiorowy na tle płacowym w PKP Cargo przeszedł w kwietniu w etap mediacji. Odbyły się one wczoraj (24 maja), a wzięły w nich udział organizacje związkowe będące stroną Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla zatrudnionych przez zakłady PKP Cargo.

Pod siedzibą spółki licznie zebrali się pracownicy. Jak poinformowała spółka po zakończeniu mediacji, podpisany protokół, który zakłada przyznanie pracownikom spółki podwyżki wynagrodzenia z dniem 1 czerwca 2022 roku. Leszek Miętek, prezydent Związku Zawodowego Maszynistów opublikował podziękowanie za wsparcie pod siedzibą spółki. – Wasza obecność pozwoliła na zbliżenie stanowisk w negocjacjach. Na ten moment udało nam się wspólnie doprowadzić do ustaleń wdrażających odczuwalne podwyżki od 1 czerwca. Jednocześnie nie zamyka to drogi do dalszych działań jesienią tego roku – podkreślił.

Szacowany przez spółkę koszt podwyżek wyniesie ok. 94 mln złotych. Co szczególnie istotne, podpisanie protokołu zawiesza mediacje w sporze zbiorowym do listopada 2022 roku, ale nie kończy sporu zbiorowego.

PKP Cargo niedawno opublikowały wyniki za I kwartał 2022 roku. Poniosło w nim 47,6 mln zł straty. W negocjacjach ze związkami uczestniczył nowy zarząd, wybrany po pół roku tymczasowego kierownictwa.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony