Partnerzy serwisu:

Podmycie torów między Bydgoszczą a Piłą. Wznowiono ruch pociągów [aktualizacja]

Michał Szymajda 26.10.2020 9,6k

Podmycie torów między Bydgoszczą a Piłą. Wznowiono ruch pociągów [aktualizacja]
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
W nocy z czwartku na piątek 2 października doszło do fatalnego w skutkach podmycia toru na odcinku Zielonczyn – Nakło nad Notecią. To cześć linii nr 18 pomiędzy Bydgoszczą a Piłą. Wprowadzono komunikację zastępczą.
Po południu 2 października służby techniczne PKP PLK dokładnie oszacowały straty oraz zakres prac konieczne do przywrócenia ruchu pociągów. Problem jest duży.

– Uszkodzone jest podtorze, tor i konstrukcja sieci trakcyjnej na odcinku kilkudziesięciu metrów. Wstępnie ustalono, że naprawa potrwa do końca października – poinformował nas Przemysław Zieliński z biura prasowego PKP PLK.

Polskie Linie Kolejowe określiły już wspólnie z PKP Intercity i Polregio jak będzie wyglądać ruch podczas naprawy. – Na trasie Bydgoszcz – Piła dla pociągów regionalnych zastępcza komunikacja autobusowa obowiązuje na odcinku Nakło nad Notecią – Zielonczyn, natomiast dla pociągów dalekobieżnych na odcinku Nakło nad Notecią – Bydgoszcz Główna oraz Bydgoszcz Główna – Nakło nad Notecią – dodał Zieliński.

Ruch pociągów towarowych prowadzony jest zmienionymi trasami. Dla utrzymania sprawnych podróży w regionie w Bydgoszczy powołany został specjalny zespół złożony z przedstawicieli PKP Polskich Linii Kolejowych i przewoźników. Do godziny 13:00 10 pociągów regionalnych i 3 pociągi PKP Intercity pojechały z wykorzystaniem zastępczej komunikacji autobusowej.

W dzień powszedni między Piłą a Nakłem i Bydgoszczą kursuje 8 par pociągów regionalnych i 4 pary pociągów PKP Intercity.

Aktualizacja (26 X) 

Jak poinformowało PKP IC, 25.10.2020 r. o godzinie 22:31 wznowiono ruch pociągów na odcinku Zielonczyn – Nakło na Notecią.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony