Partnerzy serwisu:

Podlaskie Polregio otrzymało swój SA105 po remoncie. Jest jak nowy [film]

Michał Szymajda 19.05.2020 7,1k

W efekcie wygranego przetargu ASO Mieczkowski naprawiły dla województwa podlaskiego jeden z najmniejszych pasażerskich pojazdów szynowych kursujących po polskich szlakach. SA105 jest już na Podlasiu.
Przetarg na naprawdę SA105-103 (jednoczłonowy) i SA108-007 (dwuczłonowy) ASO Mieczkowski wygrał w lipcu ubiegłego roku. Teraz pierwszy z pojazdów przeszedł już naprawę, przegląd i modernizację, i dotarł do klienta. Na drugim, dłuższym z pojazdów, trwają jeszcze prace. Oba szynobusy były produkowane 15 lat temu przez ZNTK Poznań.

W SA105 remontowi kapitalnemu został poddany silnik, pojazd od wewnątrz i na zewnątrz został kompletnie odświeżony. Pojawiły się nowe fotele pasażerskie, automat biletowy, ładowarki zwykłe i usb, jest Wi-Fi. Zlecająca naprawę spółka Polregio zażyczyła sobie ponadto umożliwienia jazdy w trakcji ukrotnionej, wymiany przełączników i wskaźników w kabinie maszynisty oraz montażu zasilaczy buforowych, czy podgrzewacza zbiornika paliwa. W kabinie jest radiotelefon w standardzie GSM-R. Więcej na temat zakresu prac można przeczytać tutaj.

Polregio czeka jeszcze na zakończenie naprawy drugiego z Regio Trampów: SA 108 007.

Na Podlasie docierają też pojazdy SA133, po remoncie wykonanym przez tego samego wykonawcę.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony