Partnerzy serwisu:

Podlaskie: Połączenie do Walił z dodatkowymi atrakcjami

jar, Rynek Kolejowy 22.08.2017 1,4k

Podlaskie: Połączenie do Walił z dodatkowymi atrakcjami
fot. jar
Po ubiegłorocznym przywróceniu połączeń z Białegostoku do Walił, w 2017 r. rozszerzono kursowanie pociągów. Dodatkowo zapewnia się podróżnym dodatkowe atrakcje oraz obsługuje lokalne wydarzenia. Stworzono również ofertę kolejowo-autobusową, nie zapomniano o skomunikowaniach w stolicy regionu. Ma to pozytywny wpływ na liczbę podróżnych na tej linii.
Jak informowaliśmy na naszym portalu, po ubiegłorocznej, udanej reaktywacji połączeń regionalnych na odcinku Białystok – Waliły linii nr 37, pociągi wróciły w 2017 r. Dzięki dobrej współpracy zainteresowanych samorządów: wojewódzkiego i gminnych, wydłużono okres kursowania składów, zwiększono również liczbę uruchamianych połączeń. Obecnie są to 2 pary pociągów kursujących w soboty i niedziele, dodatkowo założono obsługę imprez lokalnych. Co warte odnotowania, przewoźnik zadbał również o skomunikowania na stacji Białystok z pociągami regionalnymi i dalekobieżnymi.

Pociąg do zdrowia

Weekendowe połączenie „obudowywane” jest dodatkowymi atrakcjami. Na przełomie lipca i sierpnia przewoźnik udostępnił skład do celów profilaktyki zdrowotnej. – Wspólne przedsięwzięcie PolRegio oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku zostało przeprowadzane w niedzielę, 30 lipca w porannym pociągu do Walił. Akcja profilaktyczna "Pociąg do zdrowia", dzięki której można było dowiedzieć się, jak prowadzić zdrowy tryb życia oraz jak bezpiecznie spędzić wakacje cieszyła się dużym zainteresowaniem. Piękna aura przyciągnęła sporą liczbę chętnych, w tym rowerzystów – informuje „Rynek Kolejowy” Tomasz Galicki, Naczelnik Działu Handlowego Przewozy Regionalne Oddział Podlaski z siedzibą w Białymstoku. – Pasażerowie jadący tego dnia do malowniczej Puszczy Knyszyńskiej mieli okazję poznać wiedzę o sposobach na bezpieczne spędzenie wakacji oraz otrzymali niespodzianki przygotowane przez białostocki Sanepid i PolRegio – dodaje. Wartością dodaną dla przewoźnika były publikacje, które pojawiły się w lokalnych mediach. Dzięki nim wielu potencjalnych klientów mogło dowiedzieć się o reaktywacji połączeń do Walił.

Z pociągu do autobusu

Pociągi do Walił zostały zintegrowane połączeniem autobusowym. Jak wyjaśnia Tomasz Galicki, jest to oddolna inicjatywa, realizowana we współpracy z Gminą Gródek. Integracja kolejowo- autobusowa pozwala na dotarcie ze stolicy województwa do Gródka oraz zalewu w pobliskich Zarzeczanach. – W Waliłach autobusy są skomunikowane z pociągami i zabierają zainteresowanych podróżnych w głąb gminy Gródek i umożliwiają dotarcie nad niezwykle atrakcyjnie położony akwen wodny – informuje Naczelnik Działu Handlowego.

Rośnie frekwencja w pociągach

Rozszerzenie oferty, dostosowanie jej do lokalnych potrzeb oraz inne działania spowodowały rosnące zainteresowanie połączeniem. – Frekwencja w pociągach relacji Białystok – Waliły jest zadowalająca. Po analizie pierwszych dwóch miesięcy można stwierdzić, że jest znacząco wyższa niż w analogicznym okresie roku 2016. Sporym zainteresowaniem cieszyły się dodatkowe połączenia uruchamiane na festiwal Basowiszcza oraz Siabrouskaja Biasieda uruchamiane na wcześniejsze zgłoszenie lokalnych samorządów oraz we współpracy z organizatorami imprez – podaje przedstawiciel przewoźnika.

Dodatkowe połączenie

Połączenie do Walił będzie funkcjonowało do połowy października. Jak zaznacza Tomasz Galicki, obok dwóch par kursujących każdą sobotę i niedzielę, w pierwszy weekend września dodatkowo obsługiwane będzie kolejne wydarzenie. – Przed nami jeszcze uroczystości z okazji Święta Grzyba w Sokolu (gmina Michałowo) organizowane w sobotę, 2 września br., na które serdecznie już dziś pragniemy zaprosić. Na tę okoliczność uruchomione zostanie dodatkowe połączenie kolejowe relacji Białystok – Waliły (odjazd ze stacji początkowej o godzinie 18:24, powrót z Walił i Sokola po godzinie 23:00) – kończy udzielający informacji „Rynkowi Kolejowemu”.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony