Partnerzy serwisu:

Podlaskie i warmińsko-mazurskie przywracają rozkład sprzed pandemii

Roman Czubiński 06.05.2020 62

Podlaskie i warmińsko-mazurskie przywracają rozkład sprzed pandemii
fot. Rafał Jasiński
Pociągi Polregio zawieszone w województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim po wybuchu pandemii COVID-19 znów kursują. Wyjątkiem są tylko połączenia międzynarodowe i lotniskowe. Dalsze kroki będą zależały od rozwoju sytuacji epidemiologicznej oraz likwidacji wprowadzonych przez rząd ograniczeń.
– W porozumieniu z władzami województw rozkład jazdy bez ograniczeń w kursowaniu pociągów wynikających z epidemii został już przywrócony w województwie podlaskim oraz w województwie warmińsko-mazurskim – poinformował w krótkiej wiadomości rzecznik prasowy Polregio Dominik Lebda. Reaktywacja obejmuje krajowe połączenia przewoźnika, co oznacza, że w przypadku Podlasia nadal nie będą kursowały pociągi do Kowna – przywrócono za to zawieszone połączenia do Szepietowa, Kuźnicy Białostockiej i Czeremchy. W Warmińsko-Mazurskiem nie będzie natomiast na razie wznowienia kursów na lotnisko Szymany.

W pozostałych województwach ograniczenia w kursowaniu pociągów wciąż obowiązują. Poszczególne regiony obsługiwane przez Polregio wkrótce po ogłoszeniu stanu pandemii oraz ograniczeń w poruszaniu się zaczęły dostosowywać siatkę połączeń do zmniejszonego zapotrzebowania. Stało się tak – o czym pisaliśmy – między innymi w Kujawsko-Pomorskiem, Łódzkiem, na Pomorzu oraz w Wielkopolsce. Szczególnie dotkliwy charakter mają ograniczenia w województwie opolskim, w którym zawieszono 78 pociągów, w większości kursujących codziennie lub w dni robocze. Natomiast na Pomorzu Zachodnim, również dotkniętym przez cięcia, z początkiem maja rozpoczęło się „odmrażanie” oferty.

Przewoźnik zaznacza, że mimo sytuacji nie planuje zwalniać pracowników. Według zapewnień Polregio dokłada wszelkich starań, by uniemożliwić rozprzestrzenianie się koronawirusa w swoich pociągach.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony