Partnerzy serwisu:

Podlasie zorganizuje przetarg na regionalne przewozy

Michał Szymajda 07.09.2021 3k

Podlasie zorganizuje przetarg na regionalne przewozy
fot. M. Szymajda
Umowa, wynikająca z bezpośredniego powierzenia przewozów spółce Polregio, będzie obowiązywać na Podlasiu do końca 2024 roku. Województwo, zgodnie z prawem, musi zorganizować przetarg na przewozy, co właśnie zapowiedziało.
Z końcem 2020 roku samorząd województwa podlaskiego podpisał z Polregio 4-letnią umowę, ważną od grudnia 2020, na realizację przewozów kolejowych w regionie. Jej wartości to ponad 206 mln zł za pracę określoną na 9,3 mln pockm.

Do 1 stycznia 2025 (a faktycznie do grudnia 2024, czyli od momentu wprowadzenia nowego rozkładu jazdy 2024/2025) konieczne będzie znalezienie nowego operatora do wykonywania kolejowych połączeń regionalnych. Zgodnie z dyrektywami Komisji Europejskiej będzie go musiał wyłonić przetarg.

Ogłoszenie zapowiadające konkurs ofert pojawiło się na europejskiej platformie przetargowej TED już teraz. Czytamy w nim, że „organizator (urząd marszałkowski – dop. red.) planuje udzielić zamówienia publicznego na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w transporcie kolejowym na linii nr 6, 31, 32, 36, 37, 38, 40, 49 i 52”

Urząd zaznacza przy tym, że przewiduje się kursowanie części pociągów w relacjach innych niż maksymalne określenie linii komunikacyjnych, przy czym charakter i ilość usług lub określenie potrzeb i wymogów zostanie jeszcze określone.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony