Partnerzy serwisu:

Podkarpackie unieważnia przetarg na 10 pojazdów

Witold Urbanowicz 17.01.2019 5,3k

Podkarpackie unieważnia przetarg na 10 pojazdów
fot. red.
Samorząd Województwa Podkarpackiego zdecydował o unieważnieniu przetargu na zakup 10 pojazdów kolejowych, w tym ośmiu elektrycznych i dwóch spalinowych. Powodem jest przekroczenie budżetu. Pojazdy miały być wykorzystywane do obsługi tzw. podmiejskiej kolei aglomeracyjnej.
Przedmiotem zamówienia była dostawa taboru kolejowego przeznaczonego do wykonywania przewozów pasażerskich w ramach projektu tzw. podmiejskiej kolei aglomeracyjnej. Większa część obejmowała osiem fabrycznie nowych pojazdów szynowych z napędem elektrycznym w wersji trójczłonowej, natomiast mniejsza – dwa zupełnie nowe dwuczłonowe zespoły trakcyjne z napędem spalinowym. Elementem zamówienia była również usługa serwisowo–utrzymaniowo–naprawcza w zakresie spełniającym cztery poziomy utrzymania pojazdów kolejowych, tj. P1, P2, P3 i P4. Opcja obejmowała natomiast dostawę pakietu naprawczego pozderzeniowego oraz niezbędnych przyrządów i narzędzi gwarantujących należyte świadczenie obsługi pojazdów do poziomu utrzymania P3 włącznie. Więcej o wymaganiach pisaliśmy tutaj.

Termin składania ofert minął na początku grudnia. Jak pisaliśmy, o dostawy pojazdów elektrycznych ubiegali się Pesa i Newag. Natomiast pojazdy spalinowe był gotów dostarczyć jedynie Newag. Z informacji udostępnionych po złożeniu ofert wynikało, że pojazdy – jeżeli chodzi o koszt ich wyprodukowania i dostawy – mieściły się w budżecie zamawiającego.

Dzisiaj zamawiający poinformował o decyzji ws. rozstrzygnięcia przetargu, podjętej 15 stycznia. Postępowanie w obu częściach unieważniono. Samorząd w uzasadnieniu podał, że najkorzystniejsze oferty przewyższały kwotę, którą planowano przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Biorąc pod uwagę, że cena samych pojazdów mieściła się w kwocie, jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na to zamówienie, można przypuszczać, że do unieważnienia przyczyniła się wycena świadczenia usług kompleksowej obsługi serwisowo-utrzymaniowo-naprawczej (samorząd nie podał jednak oczekiwanej ceny jednostkowej dla tej części oferty). Czekamy na dodatkowe informacje od zamawiającego.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony