Partnerzy serwisu:

Podkarpackie szykuje się do pięcioletniej umowy na przewozy kolejowe

Witold Urbanowicz 05.03.2018 2,3k

Podkarpackie szykuje się do pięcioletniej umowy na przewozy kolejowe
fot. Travelarz, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia common
Województwo Podkarpackie wysłało wstępne ogłoszenie informacyjne o zamiarze ogłoszenia przetargu na świadczenie usług przewozowych w transporcie kolejowym w latach 2021-2025. Pociągi mają wrócić na linię łączącą Mielec i Dębicę, a także dotrzeć do Jasionki, gdzie znajduje się podkarpackie lotnisko pasażerskie.
Samorząd Województwa Podkarpackiego wysłał do suplementu do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne poprzedzające ogłoszenie przetargu na świadczenie usług przewozowych w transporcie kolejowym w okresie od początku 2021 r. do końca 2025 r. Przetarg ruszy najwcześniej za rok.

Określono, że przewozy będą zlecane na liniach kolejowych nr 68, 71/74/68, 91, 101 / 69, 106, 107, 108, a także linii nr 25 między Mielcem a Dębicą. Na tej ostatniej ruch pociągów jest zawieszony. Wznowienie połączeń kolejowych uwarunkowane jest dokonaniem niezbędnych prac rewitalizacyjno–modernizacyjnych.

Oddzielnie podano linie, na których przewozy będą zlecane w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej. Przejazdy będą się odbywać na liniach o numerach 91 Rzeszów – Dębica i Rzeszów – Przeworsk, 71 Rzeszów – Kolbuszowa, 106 Rzeszów – Strzyżów, a także na nowo wybudowanej linii kolejowej nr 626 z Rzeszowa do Jasionki, gdzie znajduje się podkarpackie lotnisko pasażerskie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony