Partnerzy serwisu:

Podkarpackie sezonowe pociągi PolRegio na trasach

Michał Szymajda 13.07.2017 2,4k

Podkarpackie sezonowe pociągi PolRegio na trasach
Pociąg do MedzilaborcówFot. PolRegio
Obecne wakacje to wyjątkowo rozbudowana oferta weekendowych połączeń u największego polskiego przewoźnika PolRegio. Podkarpacki oddział spółki przypomina o połączeniach.
Po raz pierwszy pociągiem PolRegio można pojechać z Rzeszowa do Sandomierza. Miasto znane jest nie tylko z wyjątkowych zabytków, ale jest także rozpoznawalne dzięki popularnemu serialowi „Ojciec Mateusz”. Krótki czas przejazdu oraz komfort jazdy mogą zachęcić podróżnych do jednodniowej wycieczki. Przed dworcem w Sandomierzu na podróżnych czeka specjalny autobus dowożący wszystkich posiadających bilet kolejowy pod Bramę Opatowską. (Pociąg odjeżdża z Rzeszowa o godzinie 7:18, po przesiadce na autobus przy dworcu w Sandomierzu przyjazd pod Bramę Opatowską następuje około 9:20, o godzinie 16:15 specjalny autobus zabiera podróżnych w drogę powrotną z przystanku przy Bramie Opatowskiej, by dowieźć na pociąg, który odjeżdża o 16:53. Bilet kolejowy uprawnia do przejazdu tym autobusem).

Na Słowację

– Kolejna nowość tegorocznych wakacji to połączenie międzynarodowym pociągiem PolRegio do słowackich Medzilaborec. „Wojak Szwejk”, bo taką nazwę otrzymał pociąg, pokonuje częściowo trasę Pierwszej Węgiersko-Galicyjskiej Kolei Żelaznej, która została wybudowana w XIX w. Pociąg przekracza granicę tunelem pod Przełęczą Łupkowską, a następnie wjeżdża na teren Słowacji i zatrzymuje się na stacji Medzilaborce. W Medzilaborcach można zwiedzić muzeum poświęcone twórczości Andy’ego Warhola – informuje PolRegio.

„Wojak Szwejk” po przyjeździe do stacji Medzilaborce w soboty od razu wykonuje kurs do Sanoka i po kilkugodzinnym postoju wraca na Słowację, a następnie z powrotem do Rzeszowa. Warto zajrzeć na polsko-słowacką stronę internetową www.wojakszwejk.eu, na której znajdziemy wykaz punktów, gdzie każdy podróżujący pociągiem „Wojak Szwejk”, na podstawie biletu kolejowego może otrzyma rabat.

Do Zamościa

– Pociąg z Rzeszowa do Zamościa wprawdzie kursuje już kolejny sezon, ale jadąc piękną trasą wzdłuż wschodniej granicy, pokonując trzy obszary przyrody chronionej, można za każdym razem dostrzec coś nowego i czuć się jak podczas pierwszego kursu. Piękne widoki z okna szynobusu obfitują w wyjątkową przyrodę, a zabudowa wiosek i miasteczek może sprawić, że podróż minie w mgnieniu oka Na końcu trasy znajduje się oczywiście miasto wyjątkowe – Zamość, które po prostu trzeba zobaczyć – informuje podkarpackie biuro prasowe PolRegio. Ten pociąg odjeżdża z Rzeszowa o godzinie 7:05, do Zamościa dociera na 12:06. Z Zamościa wyjeżdża o 16:59, w Rzeszowie jest o 21:39.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony