Partnerzy serwisu:

Podkarpackie: Poprawa oferty w południowo-wschodniej części regionu

jar, Rynek Kolejowy 08.09.2018 52

Podkarpackie: Poprawa oferty w południowo-wschodniej części regionu
fot. jar (2017)
Jak poinformowały Przewozy Regionalne, nastąpił rozwój oferty Polregio w rejonie Jasła, Sanoka i Komańczy. Dzięki temu po linii 108 oraz odcinkach linii 106 i 107 codziennie ma kursować po kilka par pociągów.
Odcinek Jasło – Rzeszów

Jak wynika z komunikatu przewoźnika, od września między Jasłem a Rzeszowem kursuje o cztery pary pociągów więcej niż dotychczas. Zatem Przewozy Regionalne uruchomią do 12 połączeń dziennie. Większość pociągów pojedzie od poniedziałku do piątku lub do soboty – w niedziele zaplanowano o połowę mniej połączeń. Udostępnione dla podróżnych składy w kierunku Rzeszowa będą kursowały w godzinach 4:55–17:12. Jedynie w niedziele zaplanowano późniejsze odjazdy ostatnich połączeń w dobie.

Uzupełnieniem oferty na tej trasie są dwie pary pociągów kursujących między Rzeszowem a Boguchwałą. Ponadto na zlecenie PKP IC, spółka SKPL również uruchamia dwie pary pociągów, skomunikowanych w stolicy regionu z pociągami dalekobieżnymi. Obsłużą one tylko wybrane stacje.

Trasa Jasło – Sanok – Zagórz

Między Jasłem a Sanokiem ma kursować do czterech par pociągów dziennie. Odjazdy z pierwszej z wymienionych stacji zaplanowano na 5:14, 7:10, 13:58 i 15:16. W przeciwnym kierunku z Sanoka wyruszą o 5:23, 6:48, 13:31 i 15:31. Wszystkie pociągi mają kursować od poniedziałku do soboty. Ponadto dodatkowe pociągi pojadą w wybrane dni, w szczególności w piątki i w niedziele. Większość z wymienionych pociągów obsłuży także trasę Sanok – Zagórz. Ponadto pojedzie dodatkowa para pociągów na tym odcinku. Również między Zagórzem a Jasłem uzupełnieniem oferty kolejowej będą pociągi SKPL, zatrzymujące się jednak tylko na wybranych stacjach i przystankach.

Odcinek Zagórz – Komańcza

Połączenia zyskała również Komańcza. Zaplanowano kursowanie dodatkowych pociągów do Sanoka. Pojadą one również od poniedziałku do soboty. Dla połączeń z Komańczy do Sanoka zaplanowano odjazdy na godziny 5:45 i 14:26. Ponadto do Zagórza dojedzie pociąg, który wyruszy o 12:22. Z Sanoka do Komańczy odjadą pociągi o 13:04 i 15:31 (oba kursują od poniedziałku do soboty), dodatkowo z Zagórza pojedzie pociąg o 8:55. Ponadto w piątki (z Rzeszowa) oraz w niedziele (do Rzeszowa) będzie kursował Bieszczadzki Żaczek. Ogólnodostępne będą „jasielskie podsyły” – z Komańczy skład pojedzie w piątkowe wieczory, w przeciwnym kierunku w niedzielne poranki.

Połączenia na zachód od Jasła

W bardzo ograniczonym zakresie będą realizowane połączenia na zachód od Jasła. Z Rzeszowa do Gorlic będą uruchamiane połączenia wykonywane w piątki i niedziele. W przeciwnym kierunku pociągi dojadą tylko do Jasła, gdzie podróżni będą mogli się przesiąść do pociągów do stolicy regionu.

Również Koleje Małopolskie uruchomią dwa pociągi z Jasła. Począwszy od końca września pojedzie piątkowo-niedzielne połączenie Hubal z i do Krakowa Płaszowa. Dzięki skomunikowaniom podróżni będą mogli kontynuować podróż do i z Zagórza. Uzupełnieniami krakowskiego połączenia będą „łączniki nowosądeckie” – z Jasła pociąg pojedzie w piątkowy wieczór, a w przeciwnym kierunku w niedzielne popołudnie. Na stacji Gorlice Zagórzany brak jest skomunikowań pociągów Przewozów Regionalnych i Kolei Małopolskich, w szczególności nie zapewniono dojazdu z Gorlic na niedzielnego Hubala.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony