Partnerzy serwisu:

Podkarpackie: Od 11 marca komunikacja zastępcza między Kolbuszową a Tarnobrzegiem

jar, Rynek Kolejowy 14.02.2019 3k

Podkarpackie: Od 11 marca komunikacja zastępcza między Kolbuszową a Tarnobrzegiem
Kadr ze stacji Tarnobrzegfot. jar (2017)
Korekta rocznego rozkładu jazdy to początek utrudnień na linii Ocice – Rzeszów Główny, wynikających z zamknięć torowych zaplanowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Przewozy Regionalne Oddział Podkarpacki poszukuje wykonawcy zamówienia na świadczenie usługi kolejowej komunikacji zastępczej.
Autobusy na trasie Kolbuszowa – Tarnobrzeg – Stalowa Wola

Podkarpacki Oddział Polregio poszukuje podmiotu, który będzie świadczył usługę autobusowej komunikacji zastępczej. Usługa ma polegać na przewozie osób autobusami o pojemności minimum 50 miejsc siedzących na odcinku Kolbuszowa – Tarnobrzeg oraz busami o pojemności minimum 10 miejsc siedzących na odcinku Huta Komorowska – Majdan Królewski – Huta Komorowska. Zamówienie ma być realizowane od 11 marca do 10 maja według opracowanego przez przewoźnika kolejowego rozkładu jazdy. Zakłada się, że w ramach zamówienia autobus wykona 36 425 wozokilometrów, a bus – 5 432. Większość kursów ma być wykonywanych jednym pojazdem, jednak w wybrane dni niektóre połączenia mają być wykonywane dwoma autobusami. Pojazdy mają być przystosowane do przewozów osób niepełnosprawnych, ewentualnie przewoźnik realizujący komunikację zastępczą ma zapewnić dodatkowy pojazd dostosowany dla tej grupy podróżnych. Dodatkowo przewoźnik autobusowy ma obsłużyć połączenie Stalowa Wola Południe – Kolbuszowa w zastępstwie za pociąg Nr 23430/1 na.

Postępowanie ma charakter otwarty. Wykonawca usługi musi spełnić kilka warunków, w tym wpłacić 10 tys. zł wadium. Zamawiający na oferty czeka do 22 lutego 2019 do godziny 10:00.

Prace infrastrukturalne wstrzymują ruch pociągów

Jak wynika z ogłoszenia, powodem wstrzymania kursowania pociągów na tym odcinku jest prowadzenie robót budowlanych na mijance w Majdanie Królewskim. Jak informowaliśmy na naszym portalu, inwestycja ma na celu poprawę przepustowości linii nr 71. Przedsięwzięcie polega na m.in. wybudowaniu kilometra toru, zamontowaniu czterech rozjazdów i budowie peronu wyspowego.

Wstrzymanie kursowania pociągów na odcinku Kolbuszowa – Tarnobrzeg to początek utrudnień w kolejowym ruchu pasażerskim na linii nr 71. Od maja ma rozpocząć się elektryfikacja linii zaplanowanej na lata 2019–2021. Jak wynika ze skorygowanego Sieciowego harmonogramu zamknięć torowych planowanych do wykonania w rozkładzie jazdy 2018/2019, wstrzymany będzie ruch pociągów na odcinku Ocice – Widełka. Zamknięcie torowe potrwa do 21 lutego 2020 r. Harmonogram „zamknięciowy” na kolejny roczny rozkład jazdy zakłada, że od 22 lutego do 29 czerwca 2020 r. potrwa wywieszanie sieci trakcyjnej między stacjami Widełka a Rzeszów Główny i dalej do Rzeszowa Zachodniego (na tory). Będzie ono skutkowało wstrzymaniem ruchu pociągów na tym odcinku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony