Partnerzy serwisu:

Podkarpackie: Niebawem mają ruszyć przewozy siarki spod Lubaczowa

jar, Rynek Kolejowy 01.08.2019 22

Podkarpackie: Niebawem mają ruszyć przewozy siarki spod Lubaczowa
Kadr ze stacji Baszniafot. jar (2016)
W maju nastąpiło oficjalne otwarcie kopalni siarki w podlubaczowskim Podlesiu. Cześć pozyskanego surowca ma być wywożona transportem kolejowym. Jak ustalił „Rynek Kolejowy”, pociągi z siarką mają rozpocząć kursowanie w tym miesiącu.
8 maja nastąpiło oficjalne otwarcie kompleksu wydobywczego należącego do spółki Polska Siarka, wchodzącej w skład grupy kapitałowej PBI. Będąca jeszcze w trakcie realizacji inwestycja ma pochłonąć ok. 100 mln zł. W zakładzie planowane jest pozyskiwanie 200 tysięcy ton siarki rocznie. Producent oferuje ją w formie płynnej i granulowanej. Zakłada się, że surowiec ma trafiać m.in. do przemysłu chemicznego, farmaceutycznego i kosmetycznego.

Jak można przeczytać w komunikacie PBI, część towaru ma być transportowana drogą kolejową do Gdańska. Wysłane do grupy kapitałowej PBI zapytanie prasowe dotyczące bardziej szczegółowych informacji o wykonywaniu przewozów kolejowych pozostało bez odpowiedzi. Udało nam się jedynie ustalić, że przewozy mają ruszyć niebawem. – Mamy informację z Zarządu Polskiej Siarki Sp. z o.o. na temat rozpoczęcia realizacji przewozów kolejowych z bocznicy Basznia od sierpnia bieżącego roku – informuje „Rynek Kolejowy” Dorota Szalacha z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrala.

Do rozpoczęcia przewozów zarządca linii kolejowych przygotował infrastrukturę. Jak informowaliśmy na naszym portalu, w związku z deklaracją spółki Polska Siarka wywozu drogą kolejową kilkudziesięciu tysięcy ton siarki rocznie w ubiegłym roku na stacji Basznia wykonano naprawę torów, w tym regulację położenia czterech rozjazdów oraz niwelację terenu. Prace pochłonęły blisko 2 mln złotych. Więcej o pracach infrastrukturalnych na linii nr 101 można przeczytać tutaj.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony