Partnerzy serwisu:

Podkarpacie zmodernizuje swoje SA109

Michał Szymajda 05.01.2020 7,5k

Podkarpacie zmodernizuje swoje SA109
Fot. Szupik, CC BY-SA 3.0, wikipedia
Samorząd województwa podkarpackiego zdecydował się, przy okazji napraw okresowych P5, na zlecenie modernizacji dwóch spalinowych autobusów szynowych serii SA109.
Podkarpacie, które jest właścicielem pojazdów, poszukuje wykonawcy napraw głównych dwóch SA109 na poziomie P5. Zakres zmian ma być znaczny. Samorząd bierze np. pod uwagę wymianę całego zespołu napędowego na bardziej niezawodny. Przy okazji będzie miała miejsce modernizacja szynobusów, których używają na co dzień Przewozy Regionalne. W kabinach maszynisty zamontowane zostaną nowe fotele, nowe rolety przeciwsłoneczne i czajnik elektryczny. Pasażerowie będą cieszyć się klimatyzacją, automatami biletowymi, bezprzewodowym internetem oraz nowoczesną informacją pasażerską. Pojawią się nowe, wygodne fotele pasażerskie, zamontowany zostanie monitoring. Pojazd ma być przygotowany do jazdy w trakcji ukrotnionej, wyeliminowane mają być wady systemu sterowania SA109. Pociąg zyska nową powłokę lakierniczą.

Oba pojazdy zostały wyprodukowane przez raciborski Kolzam w 2004 roku. Ich naprawa z modernizacją, jeśli tylko zgłosi się do tego wykonawca, pozwoli wydłużyć im życie o ok. 10 lat. O jego wyborze zdecyduje cena oferty (60%), gwarancja na pojazdy (30%) i termin wykonania zamówienia (10%). Podkarpacie czeka na oferty w przetargu do 24 stycznia 2019 roku.

Przetarg na naprawdę SA109 ogłosił także pomorski oddział Przewozów Regionalnych. W tym przypadku wątpliwe jest jednak to, że szynobus uda się naprawić.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony