Partnerzy serwisu:

Podkarpacie dorzuci 50 tysięcy złotych na weekendowe pociągi do Jasła. Z Krakowa

Michał Szymajda 26.02.2020 203

Podkarpacie dorzuci 50 tysięcy złotych na weekendowe pociągi do Jasła. Z Krakowa
Stacja Jasło widziana z okien pociągi PKP ICFot. ms, rynek-kolejowy
Zarząd województwa podkarpackiego poinformował, że region wyasygnował 50 tysięcy złotych na dofinansowanie kursów pociągów regionalnych z Małopolski do Jasła. Kwota jest niewielka, tak jak liczba kursów do podkarpackiego miasta.
O udzieleniu wsparcia finansowego urzędowi marszałkowskiemu w Małopolsce radni wojewódzcy z Podkarpacia zdecydowali przed kilkoma dniami. 50 tysięcy złotych ma pokryć koszty kursów pociągów z Krakowa do Jasła i z Nowego Sącza do Jasła wykonywanych na części trasy znajdującej się na Podkarpaciu. Te niewielkie pieniądze w praktyce pokryją część kosztów uruchamiania piątkowego kursu z Krakowa do Jasła, powrotnego kursu do Nowego Sącza tego samego dnia oraz kursu z Nowego Sącza do Jasła w niedzielę i w ten sam dzień wieczorem z Jasła do Krakowa. Połączenie jest wybitnie skierowane do studentów krakowskich uczelni. Prowadzą je Koleje Małopolskie.

– Prowadzimy razem z województwem małopolskim połączenie z Jasła do Krakowa. Ten odcinek po podkarpackiej części podlega finansowaniu przez samorząd województwa podkarpackiego. Widzimy w tym sens, bo osoby mieszkające na Podkarpaciu, a zwłaszcza osoby uczące się, często podróżują do Krakowa – powiedział marszałek podkarpacia Władysław Ortyl.

Jednocześnie trwa kolejowy marazm na liniach z Jasła w kierunku wschodnim. Na ożywienie komunikacji kolejowej radni wojewódzcy nie chcą przeznaczać pieniędzy. Piszemy o tym tutaj.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony