Partnerzy serwisu:

Podgląd zajętości miejsc w pociągach PKP IC czasowo zawieszony. Dlaczego?

Jakub Madrjas 27.05.2020 77

Podgląd zajętości miejsc w pociągach PKP IC czasowo zawieszony. Dlaczego?
Fot. Marcel Raś , sm42.pl
W systemie sprzedaży PKP Intercity nie ma już możliwości sprawdzenia poziomu zajętości miejsc. Przewoźnik dostosowuje funkcjonalność do limitu liczby miejsc w komunikacji publicznej podczas pandemii. 
Jak informowaliśmy kilka dni temu, Koleje Niemieckie (Deutsche Bahn) pracują nad system, dzięki któremu pasażerowie pociągów dalekobieżnych uzyskają informację o aktualnym zapełnieniu pociągów. System ostrzegał będzie, gdy pociąg wypełniony będzie w 50%. Jeśli mimo tego dokonywane będą kolejne rezerwacje i w składzie przybywać będzie podróżnych, to automatycznie zablokowana zostanie możliwość rezerwacji miejsca lub wykupienia biletu na dany przejazd.

Co ciekawe, polskie PKP Intercity wprowadziło podgląd zajętości miejsc w swoim internetowym systemie sprzedaży już w 2017 roku. To informacja ogólna - wskazuje czy dostępność miejsc jest wysoka, niska, czy może miejsc już brak. Jednak od pewnego czasu funkcja ta jest wyłączona. Dlaczego? - Równocześnie z wprowadzeniem limitu sprzedaży do 50 procent w stosunku do liczby miejsc siedzących w pociągu, konieczne było tymczasowe wyłączenie funkcjonalności w systemie e-IC, wskazującej poziom zajętości. Utrzymanie wskaźnika zajętości przy obowiązującym ograniczeniu sprzedaży biletów, bez ingerowania w tę funkcjonalność, prowadziłoby do wprowadzania naszych klientów w błąd - tłumaczy biuro prasowe PKP Intercity.

Jak już informowaliśmy, obecnie zarządzający transportem publicznym podejmują decyzję, z którego limitu skorzystać: albo tylu pasażerów, ile wynosi połowa miejsc siedzących, albo tylu, ile wynosi 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących (w tym przypadku jednak połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna).

Biuro prasowe PKP Intercity informuje, że osiągnięcie limitu 50 procent wykupionych miejsc w pociągu (odrębnie dla klasy 1. i 2.) jest równoznaczne z zaprzestaniem sprzedaży kolejnych biletów. - Prowadzimy prace dostosowujące funkcjonalność w systemie e-IC, wskazującej poziom zajętości, do limitu sprzedażowego 50 procent - informuje "Rynek Kolejowy" PKP Intercity.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze