Partnerzy serwisu:

Podejrzenie koronawirusa u pasażerki pociągu Polregio Görlitz – Zielona Góra

Jakub Madrjas 14.03.2020 229

Podejrzenie koronawirusa u pasażerki pociągu Polregio Görlitz – Zielona Góra
Fot. PolRegio
Wszyscy pasażerowie jadący w dniu dzisiejszym (14 marca) pociągiem Polregio relacji Görlitz – Zielona Góra proszeni są o pilny kontakt ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Zgorzelcu. Przyczyną jest podejrzenie zarażenia koronawirusem SARS-Cov-2 u jednego z pasażerów. 
Powiat Zgorzelecki podał informację, że wszyscy pasażerowie jadący w dniu dzisiejszym (14 marca) o godzinie 11.07 pociągiem Polregio nr 67633 relacji Görlitz – Zielona wsiadający na stacji Zgorzelec i wysiadających na stacjach: Jędrzychowice. Lasów, Pieńsk, Węgliniec, Stary Węgliniec, Jagodzin i Ruszów proszeni są o pilny kontakt ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Zgorzelcu pod nr telefonu 691 770 919.

Jak można się domyślać, chodzi o podejrzenie zarażenia koronawirusem SARS-Cov-2 wywołującym chorobę COVID-19 u jednego z pasażerów. Rzecznik Polregio, Dominik Lebda potwierdza, że to prawda. Jak podaje, Główny Inspektor Sanitarny zalecił kwarantannę obsługi. – Oczekujemy na wyniki badania. Odpowiednie procedury wprowadziliśmy natychmiast – podkreśla rzecznik. Skład został poddany dezynfekcji. 

Z informacji "Gazety Lubuskiej" wynika, że kobieta, która przebywała w ostatnim czasie w Niemczech w pociągu miała wymiotować i mieć gorączkę. Bieg pociągu został przerwany na stacji w Ruszowie. Wszyscy podróżni opuścili pociąg – jak podaje Dominik Lebda, większość pasażerów wysiadła jednak wcześniej, w Węglińcu. Pod opiekę medyków trafiła kobieta i podróżujący z nią mężczyzna. Kobieta ma być hospitalizowana na oddziale zakaźnym. 


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony