Partnerzy serwisu:

Podczas interwencji SOK odnalazł poszukiwane dziecko

inf. pras 21.04.2021 2,5k

Podczas interwencji SOK odnalazł poszukiwane dziecko
fot. SOK
Do niecodziennego zdarzenia doszło we wtorek 20 kwietnia 2021 r. na terenie stacji kolejowej w Opolu. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, reagując na zgłoszenie o zdarzeniu, ujęli kobietę, której zachowanie wskazywało, że znajduje się pod wpływem środków odurzających. Pod jej opieką znajdował się 9-letni chłopiec, zarejestrowany jako osoba poszukiwana w Systemie Informacyjnym Schengen.
Jak podaje SOK, we wtorek 20 kwietnia br. o godzinie 14:15 dyspozytor Polregio zgłosił do komendanta zmiany Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Opolu, że na peronie nr 4 stacji Opole Główne przebywa kobieta z dzieckiem, która wydaje się być nietrzeźwa. Małoletni chłopiec biegał po peronie, głośno się zachowując, na co jego opiekunka nie reagowała.

Wezwani na miejsce zdarzenia funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei stwierdzili, że zachowanie kobiety wskazuje na stan pod wpływem środków odurzających. Pod opieką beztroskiej 32-latki z Łodzi znajdował się jej 9-letni syn, który bez nadzoru przemieszczał się po peronie, gdzie prowadzony był ruch pociągów.

Ze względu na stan kobiety na miejsce zdarzenia wezwano Pogotowie Ratunkowe oraz patrol Policji. W trakcie dalszych czynności ustalono, że kobieta posiadała przy sobie 4 dokumenty tożsamości, z czego 3, należące do nieletnich dzieci, zostały zgłoszone jako utracone. 9-latek znajdujący się pod jej opieką był zarejestrowany jako osoba poszukiwana w Systemie Informacyjnym Schengen.

Kobieta została przewieziona pod nadzorem Policji do Szpitala Wojewódzkiego w Opolu, a dziecko przekazane do Policyjnej Izby Dziecka w Opolu. Nieodpowiedzialne zachowanie opiekunki małoletniego dziecka mogło doprowadzić do poważnego zagrożenia zdrowia, a nawet utratę życia. Na szczęście tym razem nie doszło do tragedii, a dziecko nie odniosło obrażeń – podkreśla SOK, informując, że dalsze czynności w sprawie prowadzone są przez Komendę Wojewódzką Policji w Opolu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony