Partnerzy serwisu:

Pod Olsztynem ma powstać nowy przystanek kolejowy w Nikielkowie

Michał Szymajda 15.10.2021 1,5k

Pod Olsztynem ma powstać nowy przystanek kolejowy w Nikielkowie
Zdjęcie ilustracyjneFot. PKP Polskie Linie Kolejowe
PKP Polskie Linie Kolejowe rozpisały kolejny przetarg w ramach „Rządowego Programu Budowy lub Modernizacji Przystanków Kolejowych na lata 2021-2025”
Tym razem PKP PLK zaplanowały budowę nowego przystanku na linii 353 w województwie warmińsko-mazurskim. Nowe miejsce zatrzymania pociągów miałoby powstać w połowie trasy między Olsztynem Głównym a przystankiem osobowym w Łęgajnach.

– Przedmiotem (…) zamówienia jest zaprojektowanie, sporządzenie projektu budowlanego i wykonawczego, wykonanie odpowiednich badań geologicznych, uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji, uzgodnień i pozwoleń oraz budowa dwóch nowych 1-krawędziowych peronów (są tu dwa zelektryfikowane tory – dop. red.) przystanku kolejowego Nikielkowo na linii 353 Poznań Wschód - Skandawa wraz z wykonaniem odwodnień, ogrodzeń, dojść do peronów z poziomu wiaduktu przystosowanych dla osób niepełnosprawnych oraz schodów skarpowych w celu skrócenia dojścia na perony – czytamy w opisie zamówienia udostępnionym przez PKP PLK. Kontrakt miałby być realizowany już w 2022 roku.

Potencjalny wykonawca musi wykazać się zrealizowaną budową w przestrzeni kolejowej. Jedynym kryterium zamówienia jest cena. Oferty w przetargu można składać do 22 listopada.
W tej chwili na odcinku linii 353, gdzie powstać ma dwuperonowy przystanek Nikielkowo, kursuje jedynie 6 par pociągów regionalnych zamawianych przez urząd marszałkowski Warmii i Mazur. To pociągi kursujące do i z Ełku, lub na skróconej trasie do i z Korsz. Tędy kursują także pociągi PKP Intercity, ale nie należy się spodziewać, że w przyszłości zatrzymają się w Nikielkowie. Przy tej liczbie pociągów trudno spodziewać się „walki z wykluczeniem komunikacyjnym” któremu służyć ma program.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony