Partnerzy serwisu:

Poczta Polska otwiera placówkę pocztową na Dworcu Centralnym

inf. pras. 29.03.2019 0

Poczta Polska otwiera placówkę pocztową na Dworcu Centralnym
fot. Ministerstwo Infrastruktury
Dzięki współpracy Poczty Polskiej z PKP klienci mogą od dziś korzystać z nowej placówki pocztowej na stołecznym Dworcu Centralnym. To pierwsza z placówek, które w tym roku zostaną otwarte dla warszawiaków. Następne powstaną m.in. w Wilanowie, Porcie Praskim i na Bemowie.
Z Dworca Warszawa Centralna korzysta rocznie ponad 20 mln pasażerów. Uruchomiając na jego terenie nową filię urzędu pocztowego, Poczta Polska umożliwia swoim klientom szybszą i wygodniejszą obsługę w trakcie podróży. Równocześnie placówka zlokalizowana jest w ścisłym centrum miasta, w sąsiedztwie biurowców, hoteli i galerii handlowych, co może przełożyć się na uzyskanie przez Pocztę Polską nowych klientów.

Placówka będzie świadczyła pełną paletę usług pocztowych oraz wybrane usługi umowne i finansowe we wszystkie dni tygodnia w godzinach 8:00-20:00. Dodatkowo filia została wyposażona w zestaw skrytek pocztowych, będzie również przyjazna dla osób niepełnosprawnych.

– Otwarcie nowej placówki pocztowej na Dworcu Centralnym to kolejny przykład owocnej współpracy między dwiema strategicznymi spółkami państwowymi. Poczta Polska i PKP wychodzą naprzeciw oczekiwaniom milionów pasażerów kolei, którzy od dziś będą mogli dużo łatwiej i szybciej załatwić sprawę na poczcie w trakcie podróży. Poczta Polska będzie nadal rozbudowywała sieć swoich placówek, aby dostęp obywateli do szerokiego wachlarza usług pocztowych, bankowych i ubezpieczeniowych był coraz powszechniejszy i wygodniejszy – mówi Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Placówka na Dworcu Centralnym to pierwszy z dwunastu nowych punktów obsługi klienta, które Poczta Polska planuje otworzyć w Warszawie w 2019 roku. W stolicy powstanie jeszcze sześć placówek własnych (na Białołęce, Bemowie, dwie na Bielanach, w Porcie Praskim i w Wilanowie) oraz pięć agencji pocztowych (na Bemowie, Bielanach, Ursynowie i dwie na Woli). Spółka planuje też inwestycje i remonty w blisko 30 istniejących stołecznych placówkach.

─ Jednym z podstawowych celów Poczty Polskiej jest zapewnienie każdemu klientowi jak najlepszej dostępności naszych placówek i optymalnego poziomu obsługi. Nasza strategia zakłada rozwój sieci urzędów, filii i agencji pocztowych, zarówno na wsiach, jak i w dużych miastach. Uruchomienie nowych punktów w Warszawie usprawni obsługę naszych klientów – mówi Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej. –

Uruchamiamy nowe i przywracamy dawniej likwidowane placówki. Poczta wraca na
Dworzec Centralny po czterech latach przerwy, aby obsługiwać pasażerów i warszawiaków – podkreśla Grzegorz Kurdziel.

Poczta stara się otwierać placówki w lokalizacjach atrakcyjnych dla klientów, czyli właśnie m.in. na dworcach kolejowych. W styczniu br. Poczta otworzyła swoją placówkę na dworcu PKP Brzesko Okocim.

– Dworce zarządzane przez PKP zlokalizowane są przeważnie w bardzo atrakcyjnych miejscach: w centrach miast, w pobliżu licznych instytucji i punktów handlowych czy usługowych. Jednym z filarów strategii PKP jest zarządzanie nieruchomościami w taki sposób, aby czerpać z nich długoterminowe korzyści, min. poprzez wynajem powierzchni. Podstawową funkcją dworców jest i będzie obsługa pasażerów, jednakże obecność w naszych obiektach takich punktów jak kawiarnie, sklepy, saloniki prasowe, bary szybkiej obsługi czy właśnie placówki pocztowe stanowi dla pasażerów wartość dodaną – mówi Krzysztof Mamiński, prezes zarządu PKP.

Obecnie Poczta Polska posiada w stolicy sieć 252 placówek pocztowych, w tym trzy czynne całą dobę i 27 dłużej niż do godziny 20:00. Dodatkowo w Warszawie funkcjonuje 15 samoobsługowych stref 24-godzinnych, w których można wygodnie nadać i odebrać listy oraz paczki, uzyskać informacje o aktualnym statusie przesyłki. W ostatnich trzech latach utworzono w Warszawie 24 nowe placówki, a zatrudnienie listonoszy wzrosło o 74 osoby.

─ Nowe placówki pocztowe w Warszawie otwieramy zarówno na rozwijających się osiedlach jak i w centrach handlowych oraz w miejscach, gdzie jest wielu klientów. Kolejne placówki otworzymy w tym roku w Wilanowie i w Porcie Praskim – mówi Marek Borowicz, dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Warszawie.

W ubiegłym roku na terenie całego kraju Poczta Polska oddała do użytku 76 nowych placówek – zlokalizowanych zarówno w małych miejscowościach, jak też w aglomeracjach miejskich. W tym roku sieć placówek, zgodnie ze strategią spółki, nadal będzie się rozwijać. Istotnym elementem strategii jest też rewitalizacja i modernizacja funkcjonujących już placówek.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony