Partnerzy serwisu:

Jest nowa rada nadzorcza Kolei Małopolskich

Jakub Madrjas 11.12.2018 4,1k

Jest nowa rada nadzorcza Kolei Małopolskich
Fot. pioxat, cc-by-sa 4.0
Koleje Małopolskie mają nową radę nadzorczą. Do zmian doszło przed tygodniem.
"Gazeta Wyborcza" napisała 7 grudnia, że członkowie rady nadzorczej Kolei Małopolskiech Andrzej Hawranek (radny PO), Andrzej Harężlak (były wicewojewoda z PSL) i Stanisław Chrząszcz z PO otrzymali e-maile z wypowiedzeniem. Miała się w nim pojawić data 30 listopada. Tymczasem nadzwyczajne walne zgromadzenie odbyło się dopiero 4 grudnia. Tę datę potwierdza "Rynkowi Kolejowemu" Urząd Marszałkowski. 

Jak podał Filip Szatanik, rzecznik prasowy marszałka, rada nadzorcza spółki Koleje Małopolskie powołana uchwałami nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników z dnia 4 grudnia 2018 r. to: Marzena Dragan, Karol Kajetan Pietras oraz Tomasz Śladowski. W gazecie przeczytamy, że odwołania spodziewa się zarząd spółki, ale 10 grudnia, na pierwszym posiedzeniu nowej rady, nie doszło do zmian. Kolejne posiedzenie zaplanowano na koniec przyszłego tygodnia. 

Po wyborach samorządowych koalicje zmieniły się w czterech województwach, które mają własnych przewoźników: małopolskim, śląskim, łódzkim i dolnośląskim. Według informacji "Gazety Wyborczej" zmian można się również spodziewać na Dolnym Śląsku, ale na razie z Kolei Dolnośląskich odszedł jedynie Piotr Malepszak, który został członkiem zarządu spółki CPK.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony