Partnerzy serwisu:

Pociągów w województwie kujawsko-pomorskim będzie więcej [tabela]

Michał Szymajda 10.12.2021 6,2k

Pociągów w województwie kujawsko-pomorskim będzie więcej [tabela]
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
W niedzielę (12 grudnia) wchodzi w życie nowy roczny kolejowy rozkład jazdy. W Kujawsko-Pomorskiem oznacza dodatkowe pary pociągów obsługujących uczęszczane linie i przywrócenie pociągów na niektórych liniach zawieszonych – w sumie o 30 procent połączeń więcej.
Świadczenie usług w dziedzinie regionalnych pasażerskich przewozów kolejowych urząd marszałkowski Kujaw i Pomorza powierzył, po licznych perturbacjach, Arrivie RP (linie niezelektryfikowane) i Polregio (linie zelektryfikowane).

W komunikacie skierowanym do redakcji Beata Krzemińska, rzeczniczka urzędu marszałkowskiego, podkreśla, że "najważniejszą, oczekiwaną społecznie zmianą jest przywrócenie (od 31 stycznia) połączenia Toruń-Sierpc przez Lipno", chociaż na tej linii pojawią się tylko trzy pociągi.

- Korzystający z tej formy transportu publicznego będą też zadowoleni z tego, że wszędzie tam, gdzie jeszcze w listopadzie zakładaliśmy tymczasowe zastąpienie pociągów autobusami, pociągi będą dalej jeździć. (Komunikacja zastępcza obsługuje nadal jedynie rewitalizowaną linię Toruń-Chełmża.) - napisała rzeczniczka.

Więcej na temat powierzenia umów Arrivie i Polregio, co stało się 9 grudnia popołudniu, piszemy tutaj.

Nową sytuację na kujawsko-pomorskich torach pokazuje poniższe zestawienie:

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony