Partnerzy serwisu:

Pociągiem w góry i nad morze dzięki pracom PLK

inf. prasowa 07.08.2017 4,5k

Pociągiem w góry i nad morze dzięki pracom PLK
Fot. PKP PLK
Oczekiwane podczas wakacji połączenia oraz lepsza obsługa podróżnych na trasach: Sławno – Darłowo i Chabówka – Nowy Sącz to efekt przygotowania linii przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Wakacyjne podróże koleją można planować na portalpasazera.pl.
Wróciły sezonowe połączenia na trasie Sławno – Darłowo

Po 4 latach pociągi ponownie kursują ze Sławna do Darłowa. Podróże ułatwiają tablice z nazwami przystanków i gabloty z rozkładem jazdy oraz ławki ustawione na peronie w Darłowie oraz Boleszewie, Nowym Jarosławiu i Sińczycy. W weekend zainteresowani mają 6 połączeń w każdą stronę, a w tygodniu 4.

Chabówka – Nowy Sącz – coraz lepsze podróże

PLK systematycznie poprawiają warunki dla wakacyjnych podróży na linii z Chabówki do Nowego Sącza. W lipcowe i sierpniowe niedziele na trasie kursują pociągi retro. Przed sezonem uzupełniono wyposażenie peronów na stacjach: Marcinkowice, Nowy Sącz Chełmiec i Nowy Sącz Miasto. Są nowe ławki oraz wiaty peronowe. W dwóch ostatnich latach na poprawę linii przeznaczono ponad 1,3 mln zł.

Remonty i modernizacje na turystycznych liniach

PKP Polskie Linie Kolejowe wykonały w tym roku niezbędne prace dla bezpiecznego przejazdu pociągów między Białymstokiem a Waliłami. Wymienione zostały podkłady i warunki bezpieczeństwa na przejazdach. Na stacjach: Żednia, Sokole Białostockie i Waliły zamontowano nowe ławki.

Trwają prace na trasie z Tarnowa do Muszyny, które poprawią dojazd koleją do małopolskich uzdrowisk. Na odcinku Grybów – Kamionka Wielka remontowane są perony w Ptaszkowej i Mszalnicy. Obiekty będą wyposażone w nowe wiaty, ławki, tablice informacyjne. Lepsze oświetlenie oraz nowe oznakowanie, także z systemem dotykowym, zachęcą do korzystania z kolei. Sprawniejszy przejazd pociągów zapewni przebudowa obiektów inżynieryjnych oraz przejazdów kolejowo – drogowych. Wartość prac zaplanowanych do końca 2018 r. wynosi 47 mln zł.

Wygodniejsze podróże czekają turystów podróżujących w Karkonosze. Nowoczesna stacja w Jeleniej Górze z 4 przebudowanymi peronami i przejściem podziemnym, dostępna także dla osób o ograniczonej mobilności ułatwia korzystanie z kolei.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony