Partnerzy serwisu:

Pociągiem na majówkę 2018. Promocje, więcej połączeń i podwyższona gotowość PLK i SOK

Michał Szymajda 27.04.2018 3,3k

Pociągiem na majówkę 2018. Promocje, więcej połączeń i podwyższona gotowość PLK i SOK
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Jak co roku majówka oznacza większą liczbę pasażerów w pociągach. Na wzmożony ruch podróżnych reaguję spółki starając się dostosować długość pociągów do potrzeb i uruchamiając specjalne promocje. Zebraliśmy je wszystkie w jednym miejscu.
Bilet weekendowy z PKP Intercity

Miłośnicy kolei i zwykli podróżni mają okazję skorzystać podczas majowego weekendu z bardzo popularnych biletów weekendowych w PKP Intercity (w opcji na pociągi TLK i IC za 81 zł). Z uwagi na to, że 3 maja wypada w czwartek, PKP Intercity zdecydowało się podzielić ważność „weekendówek”. Tak jak w normalne weekendy będą one funkcjonować od 27 kwietnia (od godziny 19:00 do 30 kwietnia (6 rano) i analogicznie od 4 do 7 maja. Ale bilet ten będzie można kupić także na 30 kwietnia (ważny od godziny 19:00) z zakresem ważności do 2 maja (ważny do godziny 06:00). Bilet weekendowy z takim samym zakresem ważności można będzie też kupić na termin od 2 do 4 maja.

Więcej na temat promocji PKP Intercity na majówkę można znaleźć tutaj.

Hit majówki. 10 dni z Polregio za 83 złote

Znakomitą ofertę dla miłośników podróży uruchomiły drugi rok z rzędu Przewozy Regionalne. Bilet ważny we wszystkich pociągach przewoźnika, ważny przez aż 10 dni od 27 kwietnia do 7 maja, będzie można kupić za 83 zł. Przygotowano też tańszą wersję biletu dla seniorów i osób do 26 roku życia. Więcej szczegółów na temat promocji w PolRegio można znaleźć tutaj.

Majówka z KD, KW, KŚ, KM i ŁKA


Bogatą ofertę przygotowali także przewoźnicy samorządowi.

  • Koleje Śląskie wydłużają obowiązywanie swojej oferty Silesia Weekend od 27 kwietnia do 3 maja, taniej można też kupić bilet z Kartą Dużej Rodziny. Śląscy kolejarze przypominają także o Wspólnym Bilecie Samorządowym, dzięki któremu za 38 zł można jeździć przez jeden z 5 następujących po sobie dni. Można jeździć pociągami różnych samorządowych przewoźników w kraju. Szczegóły na temat majówki na Śląsku znajdziemy tutaj.
  • Ciekawie zapowiada się weekend w Łódzkiem. Pociągami ŁKA pojedziemy m.in. taniej na kolejową imprezę w skierniewickiej parowozowni, a także do Rogowa. 
  • Również Koleje Mazowieckie wprowadzają promocje. Uruchomiły one Bilet Turysty, z którego będzie można skorzystać od 27 kwietnia do 6 maja 2018 r. Podczas majówki będzie też można korzystać z tzw. biletów wycieczkowych przewoźnika. 
  • Majowy weekend to także często start kursowania sezonowych kolei wąskotorowych. Kompletną listę imprez z podziałem na poszczególne regiony Polski opisał Rafał Jasiński w tekście „Koleje wąskotorowe pojadą w długą majówkę”.
  • Warto przypomnieć, że tegoroczna majówka jak co roku przyciągnie miłośników parowozów do Wolsztyna. Ze szczegółami imprezy, współorganizowanej przez Koleje Wielkopolskie, można zapoznać się tutaj.
  • Warto też pamiętać o nowych połączeniach Kolei Dolnośląskich, dzięki którym dotrzemy do Mezimesti i Skalnego Miasta, a także do Trutnova. Piszemy o tym w tekście "Koleje Dolnośląskie dotarły do Mezimesti"

PLK „w pełnej gotowości”

Nad koordynacją majówkowych podróży czuwać będą wzmocnione służby dyspozytorskie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Przez całą dobę utrzymują kontakt z przewoźnikami i służbami technicznymi oraz monitorują stan pogody. Zespoły szybkiego usuwania usterek i pociągi do naprawy sieci trakcyjnej będą rozmieszczone w kluczowych punktach sieci kolejowej. W pogotowiu pozostaje około 180 zespołów szybkiego usuwania awarii. Zabezpieczonych zostało 10 lokomotyw osłonowych, które mogą zostać wykorzystane do udrażniania szlaków kolejowych w przypadku zatrzymania się pociągu z powodu wystąpienia usterek i awarii.

– Ponadto, wzmocnione zostały służby odpowiedzialne za utrzymanie infrastruktury kolejowej oraz szybkie usuwanie powstałych trudności technicznych. W gotowości jest także 70 pociągów sieciowych, które mogą być wykorzystane w przypadku usterek sieci trakcyjnej. W całym kraju analizowane są prognozy pogody, aby jak najlepiej przygotować dyżurne zespoły do pracy. W zależności od sytuacji i warunków pogodowych do działań będą włączani dodatkowi pracownicy i sprzęt – poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK.

Więcej patroli SOK

Nad bezpieczeństwem podróżnych każdej doby będzie czuwać około 400 patroli Straży Ochrony Kolei, zarówno w pełnym umundurowaniu, jak i w ubraniach cywilnych. Funkcjonariuszy bez mundurów spotkamy zwłaszcza w pociągach nocnych, gdzie ich głównym celem staną się działania przeciwkradzieżowe. Oczywiście, nie zabraknie ich również na stacjach osobowych, przystankach i dworcach, a wspierać ich będą policjanci i strażnicy miejscy. Do dyspozycji podróżnych jest całodobowy numer alarmowy SOK - (22) 474 00 00.

Informacje dla pasażerów


Na największych dworcach pasażerom pomocy udzielą mobilni informatorzy, pracownicy InfoDworców. Całodobowe wsparcie podróżnych zapewnia natomiast Centrum Wsparcia Klienta, do którego można zwrócić się o pomoc na każdym etapie podróży. Informacje o rozkładzie jazdy dostępne na stronach internetowych: portalpasazera.pl rozklad-pkp.pl Informacje o ofercie 
PKP Intercity są dostępne pod numerem infolinii: 19 757.

W razie przykrej podróży – alarmuj UTK


Od 27 kwietnia do 4 maja na terenie całego kraju prowadzone będą wzmożone kontrole pociągów pasażerskich. Kontroli poddany zostanie m.in. stan techniczny oraz oznakowanie pojazdów, zatłoczenie pociągów oraz warunki higieniczno–sanitarne i inne czynniki, które mają wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów.

Pasażerowie, którzy chcą złożyć skargę lub reklamację w pierwszej kolejności powinni kontaktować się z przewoźnikiem, z usług którego korzystali. Dane teleadresowe spółek kolejowych znajdują się m.in. na stronie www.utk.gov.pl. Jeśli otrzymana odpowiedź nie będzie satysfakcjonująca, wówczas można skontaktować się z Urzędem Transportu Kolejowego za pomocą formularza internetowego lub wiadomości e-mail wysłanej adres pasazer@utk.gov.pl. Pod numerem 22 460 40 80 od poniedziałku do piątku (od godz. 8.15 do godz. 16.15) czynna jest infolinia dotycząca praw pasażerów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony