Partnerzy serwisu:

Pociągiem Kolei Dolnośląskich na Festiwal Reportażu w Miedziance

inf. prasowa KD 21.08.2018 1,3k

Pociągiem Kolei Dolnośląskich na Festiwal Reportażu w Miedziance
Filip Springer w pociągu KDFot. KD
W piątek 24 sierpnia rozpoczyna się Miedzianka Fest – Festiwal Reportażu, który kolejny rok skupiać będzie czołówkę krajowych reporterów i pisarzy. Wśród gości znaleźli się m.in. Olga Tokarczuk, Mariusz Szczygieł, a także organizatorzy Filip Springer i Olga Gitkiewicz. Na festiwal uczestnicy i goście dojadą pociągami Kolei Dolnośląskich.
Miedzianka to miasto, które zniknęło z powierzchni ziemi oraz z map za sprawą rabunkowego wydobycia uranu, którego wydobyte rudy zostały w całości wywiezione do Związku Radzieckiego. Na skutek katastrofy górniczej w latach 70. ubiegłego wieku mieszkańców Miedzianki przesiedlono do Jeleniej Góry, a w Miedziance pozostał jedynie Kościół i… browar. Za sprawą Filipa Springera i jego reportażu (Miedzianka – historia znikania) co roku do byłego miasteczka niedaleko Jeleniej Góry ściągają tłumy chętnych na spotkania z literaturą faktu. W tym roku głównym hasłem wydarzenia będzie „Krajobraz opowieści”.

Na Festiwal Reportażu można dojechać pociągami Kolei Dolnośląskich. To niezwykle istotna informacja dla wszystkich uczestników, bowiem na czas wydarzenia teren Miedzianki zostanie zamknięty dla ruchu samochodowego. W pociągu o nazwie Miedzianka, otwierającym Festiwal (24 sierpnia – piątek – odjazd: Wrocław Główny 13:07 – przyjazd: Janowice Wielkie/Miedzianka 15:00) pasażerom towarzyszyć będą pisarze – reporterzy: Mariusz Szczygieł oraz Filip Springer, którzy z Wrocławia aż do Janowic będą czytać w pociągu KD fragmenty swoich reportaży. Po przyjeździe na miejsce goście Festiwalu wspólnie przejdą do Miedzianki.

W sobotę i niedzielę na pasażerów pociągów Kolei Dolnośląskich (odjazd: Wrocław Główny – 9:15) czekać będzie Filip Springer, który zaprowadzi uczestników do miasteczka, po drodze opowiadając historię Miedzianki.

Festiwal jest otwarty, niebiletowany i trwać będzie od 24 do 26 sierpnia. Na ten czas miasteczko zostanie zamknięte dla samochodów. Na oficjalnej stronie festiwalu można znaleźć informacje, jak bezpośrednio dotrzeć na miejsce wydarzenia.

Do Miedzianki najlepiej dojechać wszystkimi pociągami Kolei Dolnośląskich kursującymi na trasie Wrocław Główny – Wałbrzych – Jelenia Góra, wysiadając na stacji Janowice Wielkie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony